Euro 2016: először játszunk Feröerrel, esélyesként utaztunk hozzájuk - előzetes

A magyar labdarúgó-válogatott kedden este játszik Európa-bajnoki selejtezőt Tórshavnban az új, ideiglenes kapitány, Dárdai Pál irányításával.

A csapat szombaton 1-1-es döntetlent ért el Bukarestben, így 1981 után először nem kapott ki Romániában, ráadásul Dzsudzsák Balázs szabadrúgásból elért találata révén 1972 után szerzett újra gólt vendégként a nagy rivális ellen.

A selejtezősorozatnak még Pintér Attilával vágott neki a válogatott, a tavaly decemberben kinevezett kapitánnyal szeptemberben az észak-írektől elszenvedett vereséggel (1-2) nyitott hazai pályán. A kudarc nyomán a magyarok lépéshátrányba kerültek az Eb-re jutásért folyó harcban, Pintért pedig menesztették.

Dárdai Pál berlini munkája miatt csak az év végéig, négy mérkőzésre, köztük a románok, a feröeriek és a finnek elleni Eb-selejtezőre vállalta az irányítást.

A magyar válogatott még nem találkozott a feröeriekkel, de a papírforma alapján győzelemre esélyesen utazott Tórnshavnba, ahol kedden este 20.45-kor kezdődik majd a két együttes történetének első összecsapása.

Az Eb-selejtezők F csoportjában Magyarország az északírek, a románok, a feröeriek és a finnek mellett a világbajnoki nyolcaddöntős görögökkel szerepel együtt. A hatosból az első kettő jut ki a 2016-os franciaországi kontinensviadalra. A harmadik helyezett szintén egyenesen kijut az Eb-re, ha az összes többi csoport harmadikjánál jobb lesz a mérlege, ha nem, akkor pedig pótselejtezőt játszhat majd a Eb-szereplésért.

A keddi, Feröer-szigeteki találkozót a fehérorosz Alekszej Kulbakov vezeti majd.