Bravúros játék, taktikai fegyelem, de még ez is kevés volt a halálcsoportban

Kétszer is vezetett a magyar válogatott. Ismét a 84. percig állt nekünk a zászló. Nem voltak jobbak a németek, de a döntetlent ki tudták harcolni. Marco Rossi csapatának, így nem sikerült bejutnia a legjobb 16 közé.

A labdarúgó Európa-bajnokság csoportkörének zárófordulójában a magyar labdarúgó-válogatott az Allianz Arénában Németország ellen lépett pályára.

Marco Rossi csapata nem változtatott a Franciaország elleni mérkőzésen döntetlent elérő kezdőtizenegyen.

A találkozón 14 és fél ezren lehettek jelen, ebből mintegy 2500 magyar szurkoló.

A papírformának megfeleően a német válogatott kezdte jobban a mérkőzést, Kimmich lövését védte Gulácsi.

Három perccel később Sallai elé ívelt Szalai Attila, ám Sallaitól elpattant, így Neueré lett.

A 10. percben óriási meglepetésre megszerezte a vezetést a magyar válogatott. Nego tette át Sallainak, aki Szalai Ádám elé tekert, a Mainz támadója pedig a kapuba fejelt. (0-1)

Így örült a vezető gólnak a magyar szektor.
Fotó: Bakonyi Péter/ Sport365.hu

A gól után a magyar válogatott visszaállt, a német válogatott nem tudott mit kezdeni Marco Rossi szervezett csapatával.

A 20. percben egy pontrúgást követően Hummels fejelt a kapufára, majd egy perccel később Ginter ziccerét védte Gulácsi.

A félidő felénél a német válogatott beszorította a kapuja elé a magyar csapatot, de nem tudtak gólt szerezni.

A magyar csapat szervezett játékot mutatott, fél óra után továbbra is vezetett.

A 33. percben Fiola beadása után Hummels mentett.

A mérkőzésen szakadt az eső, a lelátókról szinte alig lehetett valamit látni.

A 37. percben Schäfer lőtt kapu fölé.

Két perccel később Sallai lőtt kapura, Neuer ölre fogta a labdát.

Az első játékrész végén aggódhattunk, ugyanis megsérült Botka, de nem sokkal később fel tudott kelni.

Az első félidő rendes játékidejének utolsó percében Havertz lövése ment csúnyán mellé.

A magyar válogatott az első félidőben 1-0-ra vezet, így jelen állás szerint továbbjutásra áll.

A szünetben Németország-Magyarország 0-1.

A második félidőt első öt percében a német csapat beszorította a magyarokat kapujuk elé, majd két perccel később Sané lövését védte Gulácsi.

Az 55. percben Schäfer és Gündogan fejelt össze, így ápolásra volt szüksége mindkét játékosnak. Utóbbit lecserélte Joachim Löw szövetségi kapitány, helyére Goretzka állt be.

Egy óra elteltével megugrott Schäfer és csak kézzel tudott menteni Sané, így Karasev szabadrúgást adott, amelyet kapufára lőtt Sallai.

A 66. percben aztán jött a hidegzuhany. Egy beadást követően Gulácsi rosszul jött ki a kapujából Hummels fejelte el, így Havertz közvetlen közelről tudott egyenlíteni. (1-1)

Fel sem ocsúdtunk már újra vezetett a magyar csapat. Schäfert ugratta ki Szalai Ádám a középkezdésből és a rosszul kifutó Neuer mellett fejelt a kapuba. (1-2).

Húsz perccel a vége előtt Kimmich beadásáról maradt le a csereként beállt Werner.

Negyedórával a vége előtt beszorította a kapu elé a magyar csapatot a német együttes.

A 77. percben egy beadást fogott meg Gulácsi.

Tíz perccel a vége előtt Müller fejelt a háló tetejére.

Egy perccel a vége előtt Kroos Gossens összjáték után a Real Madrid támadója lőtt mellé.

A 83. percben egyenlíteni tudott a német válogatott. Egy blokkolás után Goretzka lőtt kapura, és így ki tudtak egyeníteni. (2-2)

A gól után a német csapat igyekezett tartani a döntetlent, amely a németek továbbjutását jelentette.

A hosszabbítás perceiben behozta Marco Rossi Nikolicot és Lovrencsicset, de nem tudott támadni a magyar válogatott.

A mérkőzés végeredménye, így Németország-Magyarország 2-2. A magyar válogatott 3 mérkőzésen 2 pontot szerzett, amivel a csoport negyedik helyén végzett. A csoport másik mérkőzésén Franciaország-Portugália 2-2

Borítókép: MTI/ Kovács Tamás