A vereség ellenére ismét erőt és tartást mutatott a válogatott

Marco Rossi csapata háromgólos hátrányba került, melyet már nem tudott ledolgozni.

A Nemzetek Ligája B divíziójának harmadik csoportjában a magyar válogatott Oroszország ellen lépett pályára.

Nem sokkal a mérkőzés előttt az oroszok hivatalos twitterén megjelent egy videó, Szoboszlai Dominik csütörtöki góljáról, amihez csak annyit írtak: Ezért nem szabad hibázni a büntetőterület környékén. A remek gól szerzője Szoboszlai Dominik, aki az ellenfelünk motorja lehet.

A találkozót a mieink kezdték jobban, a harmadik percben Sallai szabadrúgása szállt el a kapu előtt.

Két perccel később az Atalantához igazoló Miranchuk hagyott ki ordító helyzetet.

A tizedik percben Szoboszlai ugratta ki Sallait, aki el akarta vinni a kapus mellett, de végül Sunin leszedte a magyar támadó lábáról a labdát.

A 15. percben aztán jött a hidegzuhany, Zobnin beadása után Miranchuk megszerezte a vezetést az orosz csapatnak. (0-1)

A 20. percben Sallai került helyzetbe Bese beadása után, aki Szalaiba lőtte a labdát, így kirúgással jöhetett az ellenfél.

A magyar válogatottat nem fogta meg a kapott gól egy beadás után Sallai fejesét védte Sunin.

A 28. minutumban, megint Sallai próbálkozott amit védett az orosz kapus.

Fotó: Sport365/Párt András

Az első fél óra végén egy orosz beadás utáni kavarodást követően Ozdoevhez került a labda, aki a 13 méterről lőtt a  kapuba (0-2)

Fotó: MTI

A második gól megfogta a csapatot az oroszok birtokolták a labdát, a 40. percben megint Ozdoev lőtt, ezúttal kapu fölé.

A félidő vége előtt Sallai beadását mentették az orosz védők a kapu elől.

A magyar válogatott bátran kezdett, de az Atalantába szerződött Miranchuk, valamint Ozdoev góljaival az orosz csapat kétgólos vezetéssel vonul pihenőre.

A szünetben Magyarország-Oroszország 0-2

A második félidő rémálomszerűen indult a mieink számára. Dzyuba keveredett a kapunk elé, kitette Fernandeznek, aki nem hibázott. (0-3)

Fotó: Sport365.hu/ Párt András

Az 56. percben Zobnin lövése ment mellé.

Egy óra játékidő után úgy tűnt a magyar csapat szétesett.

A 63. percben Sallai ugrott ki,aki átemelte az orosz kapust, a labda pedig a kapuba ment. (1-3)

A gól után felpaprikázódott a magyar csapat Holender beadásáról a csereként beállt Nikolic maradt le.

A 70. percben a csereember Nemanja Nikolic újabb gólt szerzett, amivel már 2-3 volt az állás.

A magyar-válogatottat felpaprikázta a két rúgott gól, Sallai beadását Sunin kapus húzta le.

A 79. percben Holender lövését védte a kapus.

A magyar válogatott bátran támadt bizakodhattunk a pontszerzésben.

A 86. percben Holender lövését védte megint csak a kapus. A magyar válogatott az utolsó fél órában remekül játszott, hiába lőtt két gólt nem sikerült a pontszerzés.

90. perc, ennyi. 2 mérkőzés, 2 győzelem, 6 gól! Fantasztikus! Köszönjük a támogatást! - tweetelték az oroszok a lefújás után.

A végeredmény Magyarország-Oroszország 2-3

A mérkőzést követően Sallai és Nikolics is kiemelte, hogy a vereség ellenére jól játszottak, és szerintük felkészültek a Bulgária elleni találkozóra.

Borítókép: Sport365.hu/ Párt András