6-0-val kezdte az Eb-selejtezőket az U21-es válogatott

Prosser Dániel duplája mellett még négyszer talált a kapuba az U21-es válogatott az Eb-selejtező sorozat csütörtök délutáni, liechtensteini nyitányán - írja az mlsz.hu.

Ahogyan arra számítani lehetett, dacára annak, hogy az első pillanattól kezdve magyar fölényben zajlott az összecsapás, Heinz Fuchsbichler együttese nem adta könnyen a bőrét a mieink számára a selejtező sorozatot megnyitó Eb-selejtezőn. Mervó Bence rögtön a zuhogó esőben lejátszott találkozó elején, a második percben hatalmas helyzetbe került, de emelése nemcsak a kifutó kapus, hanem a kapu fölött is elszállt. A liechtensteiniek jól védekeztek, egészen a 29. percig kellett újabb magyar helyzetre várni: Márkvárt Dávid unta meg, hogy nehéz volt átjátszani a hazai csapat szervezett védőfalát, 24 méterről lőtt, éppen a jobb alsó sarokba (0-1).

A szünet előtt újabb gólt szerzett Robert Kilin szövetségi edző együttese, a 38. percben Prosser Dániel tartott meg egy labdát a tizenhatoson belül, okosan elhúzta a védők mellett, és az ötös sarkáról a jobb alsóba gurított (0-2), majd a 44. percben Forgács Dávid fejelt közelről a kapuba Vida Máté mesteri beadása után (0-3).

A szünet után sem vettek vissza a mieink, az 59. percben Kleinheisler László is betalált a liechtensteini kapuba: először 14 méterről laposan lőtt, de Majer kapus nagy bravúrral hárított, ő azonban „felszedte a lepattanót” és a léc alá bombázta a labdát (0-4). A 68. percben a csereként beállt Balogh Norbert is meghálálta a bizalmat, három szép cselt mutatott be a kapu előterében, majd az alapvonalról visszapasszolt az érkező Prosser Dániel elé, aki nem hibázott közelről (0-5). A rendes játékidő utolsó percében a meccs hajrájában beállt Sallai Roland tekerte el a labdát a kapus mellett, és állította be a 6-0-ás végeredményt.

A nap másik összecsapásán Izrael együttese 1-1-es döntetlent ért el Albániában, és négy ponttal, jobb gólkülönbségével vezeti a csoportot.

- Bizonyos értelemben véve a házi feladatunkat kellett teljesíteni ezen a meccsen, hiszen mindenki győzelmet várt el tőlünk, ezzel együtt az első húsz perc bebizonyította, hogy ha a helyzeteket nem megfelelően használjuk ki, akkor a szervezetten védekező Liechtenstein ellen sincs könnyű dolga a csapatnak. Az első gól nagyon fontos volt, ezt követően már felszabadultan, nagyobb önbizalommal futballoztunk, és ez meg is hozta végül a fölényes sikert. A játékosok megfelelő mentalitásban teljesítettek, hozták azt a játékstílust, ami célravezető egy tíz emberrel védekező ellenféllel szemben - értékelt a lefújás után Robert Kilin szövetségi edző.