Magyar Kupa: Kabát négy, az Újpest kilenc gólt lőtt – eredménydömping

Az Újpest kilencgólos győzelmet aratott a Celldömölk otthonában a Magyar Kupa második fordulójában, ezzel bejutott a 32 közé. Kabát Péter, a lila-fehérek rutinos támadója több mint egy év után játszott újra kezdőként, négy góllal járult hozzá csapata sikeréhez.

Akárcsak az első körben, a Magyar Kupa 2. fordulójában is 3–1-es győzelmet aratott alacsonyabb osztályú riválisa ellen a Haladás Pasaréten.

A szombathelyiek a Pénzügyőr otthonában szerepeltek, és bár végig irányították a meccset, meglepetésre az első félidőben a kontrára beálló hazaiak alakítottak ki veszélyesebb helyzeteket. A félidő hajrájához közeledve a hazaiak védőjét, Kovács Dániel Zsoltot kiállította a játékvezető egy szabálytalanságnál, és büntetőt ítélt a Halinak, amit Iszlai Bence értékesített. A második félidő elején a Pénzügyőr emberhátrányban is egyenlíteni tudott, s bár a Haladás nem sokkal később válaszolni tudott, véglegesen csak a 92. percben dőlt el a találkozó, amikor Németh Márió átadása után Szőke Dániel vette be a hazai kaput, beállítva az 1–3-as végeredményt.

Gyöngyösi AK-Ytong (megyei I.)–Paksi FC 0–2 – hosszabbítás után
Dorogi FC (NB III)–Gyirmót FC Győr (NB II)
Várfürdő Gyulai Termál FC (NB III)–Szeged 2011-Grosics Akadémia (NB II) 1–2 – hosszabbítás után
BKV Előre (NB III)–Soproni VSE (NB II) 0–3
Nyíregyháza Spartacus FC (NB III)–Vác FC (NB II) 4–0
III. ker. TVE (NB III)–Budaörs (NB II) 2–0
Cigánd SE (NB III)–Soroksár FC (NB II) 2–4
Tállya KSE (NB III)–Aqvital FC Csákvár (NB II) 0–3
Ceglédi VSE (NB III)–Kisvárda Master Good (NB II) 1–3
Rákosmente KSK (NB III)–FC Ajka (NB II) 2–3
Mátészalkai MTK (megyei I.)–Balmazújváros Kamilla Gyógyfürdő (NB II) 0–5