"Békéscsaba futballváros lett" - Kiesett a Magyar Kupából a Fradi

A zöld-fehérek már a 2. perctől emberhátrányban játszottak, óriási meglepetésre kikaptak a viharsarki ködben.

A labdarúgó Magyar Kupában az Európa liga résztvevő Ferencváros óriási meglepetésre 2-0-ra kikapott a másodosztályú Békéscsabától. A találkozón már a 2. percben kiállították Leandrót, így az egész mérkőzést emberhátrányban játszotta Serhij Rebrov gárdája. A 39. percben Tóth Dániel szerzett vezetést a csabaiaknak, majd a mérkőzés végén, egy kiugrás után Pantovic gólja eldöntötte a mérkőzést. Schindler Szabolcs együttese ezzel a forduló legnagyobb meglepetését okozta. A találkozót meghatározta, hogy Uram János a békéscsabaiak kapusa többször is szenzációs védést mutatott be, megmentve csapatát a góltól.

Eredmények:

Magyar Kupa, 8. forduló (nyolcaddöntőbe jutásért):

Békéscsaba 1912 Előre (NB II)-Ferencvárosi TC 2-0 (1-0)
korábban:
WKW ETO FC Győr (NB II)-Mezőkövesd Zsóry FC 2-3 (1-1, 1-1, 2-1) - hosszabbítás után
Dunaújváros (NB III)-BFC Siófok (NB II) 2-1 (1-0)
Szombathelyi Haladás (NB II)-Budafoki MTE (NB II) 2-1 (0-1)
Monor (NB III)-Budapest Honvéd 1-3 (0-1)
Pécsi MFC (NB III)-Kisvárda Master Good 1-0 (0-0)
Szarvasi FC 1905 (megyei I.)-ZTE FC 0-2 (0-2)
Dabas-Gyón FC (NB III) - Puskás Akadémia FC 0-3 (0-2)
Credobus Mosonmagyaróvár (NB III)-Paksi FC 0-4 (0-4)
Lipót Pékség SE (NB III)-Gyirmót FC Győr (NB II) 3-1 (1-1) - hosszabbítás után
III. ker TVE (NB III)-Vasas FC (NB II) 2-1 (1-1) - hosszabbítás után

Az Ózdi Kohász SC (NB III)-Kaposvári Rákóczi FC, a Vác FC (NB II)-Újpest FC és a Dorogi FC (NB II)-Debreceni VSC mérkőzést elhalasztották.

kedden játszották:

Szeged-Csanád Grosics (NB II) - MOL Fehérvár FC 0-1 (0-0, 0-0, 0-1) - hosszabbítás után
MTK Budapest (NB II)-Diósgyőri VTK 1-0 (0-0, 0-0, 1-0) - hosszabbítás után