A Fradi 9 emberrel, vészkapussal esett ki a kupából

A Ferencváros együttese búcsúzott a Magyar Kupa küzdelmeitől, miután 2-2-re végzett a Békéscsabával a nyolcaddöntő visszavágóján, idegenben lőtt több góllal pedig a lila-fehérek jutottak tovább.

A Fradi kezdte jobban a meccset, sőt, az 5. percben már vezetett is Junior tizenegyesből szerzett góljával.

A zöld-fehérek ezt követően is támadásban maradtak, de minden helyzetüket kihagyták, ami meg is bosszulta magát. A Békéscsaba a 31. percben gyakorlatilag a semmiből egyenlített Makra révén.

A gól után ismét a Fradi vette át a kezdeményezést, de nem nagyon tudott mit kezdeni fölényével.

A fordulást követően az 55. percben aztán ismét előnybe kerültek a zölf-fehérek, Junior lövése Ottenhen került, aki kilőtte a jobb alsót. A Fradi tovább támadott, ám a 65. percben nehéz helyzetbe került, hiszen a megsérülő Klein nem tudta folytatni a játékot, és mivel cseréje már nem volt Détári Lajosnak, így a Fradi tíz főre fogyatkozott. A lila-fehérek egyébként is durván játszottak, néhány belépőjük a jó ízlés határát súrolta.

A 74. percben aztán jött az újabb hatalmas fordulat. Jova jött ki rosszul a kapujából, elütötte a csabaiak csatárát a tizenhatoson belül, a kapus pirosat, a vendégek tizenegyest kaptak. A kapuba vészkapusként Rósa állt be, ám nem tudta védeni Leucuta büntetőjét. A hátralévő időben a Fradi mindent egy lapra feltéve támadott, közben Tchana kiállítása miatt a Csaba is megfogyatkozott.

A hajrában és a hosszabbításban a Fradi a kapu elé szögezte ellenfelét, ám ójabb gólt nem sikerült szereznie, így idegenben lőtt több gólt szerezve a Békéscsaba jutott a negyeddöntőbe.

Ferencváros - Békéscsaba 2-2 (Junior 5. - 11-esből, Otten 55. ill. Makra 31., Leucuta 76. - 11-esből) Továbbjutott a Békéscsaba 2-2-vel, idegenben lőtt több góllal.

ÉLŐ: A Ferencváros-Békéscsaba meccs történései percről-percre - kattints!