A legvégén szerzett gól döntött a Fradi Magyar Kupa-meccsén

Majdnem sikeres lett a diósgyőri vezetőedző bemutatkozása

Magyar Kupa, negyeddöntő, első mérkőzés
FTC-DVTK 2-1

Majdnem eredményes lett Bódog Tamásnak a DVTK új vezetőedzőjének a bemutatkozása a DVTK kispadján, hiszen a csapata csak 2-1-es vereséget ért el a labdarúgó Magyar Kupa negyeddöntőjének az első mérkőzésén a sorozat toronymagas esélyesének, a Ferencvárosnak az otthonában úgy, hogy a ferencvárosiak a legvégén szerezték meg a győztes találatot. A miskolciak annyira nem voltak megilletődöttek, hogy nemcsak nem álltak be védekezni a kezdés után, de lendületes támadásokat is vezettek, sőt, Ugrai értékesített tizenegyesével még a vezetést is megszerezték.

Elege lett a rasszizmusból, abbahagyja a magyar bíró " MAGYAR FOCI › Labdarúgó NB I

Befejezi a bíráskodást az a Jónás Kornél, aki 2013-ban azzal vált ismertté, hogy rasszista megnyilvánulások miatt félbeszakította a Nógrád megyei II. osztályban rendezett Nógrádsáp-Diósjenő mérkőzést - először az országban. Berlinben, az olimpiai stadionban alkalmaznak ilyesmit. "Néhány hete Magyar Kupa-meccset vezettem, ám nem sokkal később kaptam egy jelzést, hogy 7-8 társam nem szeretne velem tovább munkálkodni.

Ezután – ahogyan mondani szokás – a mérkőzés taktikai és küzdő jellege került előtérbe, majd Thomas Doll, a hazaiak mestere becserélte a volt DVTK-játékost Bognár Istvánt, innentől kezdve alaposan feljavult az FTC. A zöld-fehéreknek Böde góljával sikerült is egyenlíteniük, majd a 93. percben Moutari fejesével a győzelmet is megszerezték.

A visszavágó jövő hét kedden, 19.45-kor lesz Mezőkövesden, de mivel rengeteg DVTK-szimpatizáns lesz a mérkőzésen, így kijelenthető, hogy a miskolciak nem várják teljesen kilátástalan helyzetből a folytatást.

NEGYEDDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉSEK
Ferencváros–DVTK 2–1 (0–1)
Budapest, Groupama Aréna. V: Erdős József.
Ferencváros: Dibusz – Dilaver, Hüsing, Nalepa (Bognár I., a szünetben), Sternberg – Gera, Kleinheisler – Lovrencsics, Moutari, Varga R. (Djuricin, 53.) – Böde. Vezetőedző: Thomas Dol
DVTK: Rados – Eperjesi, Lipták, Karan, Tamás – Ugrai (Szabó I. B., 66.), Mevoungou, Nono (Kitl, 77.), Vela (Ternován, 88.) – Novothny, Szarka.  Vezetőedző: Bódog Tamás