Egy félidőre a bajnoki cím. Kétgólos előnyben a Ferencváros

Uzuni és Tokmac találataival vezetnek a zöld-fehérek.

A labdarúgó NB1 30. fordulójának rangadóján a Ferencváros és az Újpest csapott össze egymással, a két ősi rivális 233. mérkőzését vívja a bajnokságban..

A találkozót az Újpest kezdte jobban egy szögletet követően kellett mentenie a Ferencváros védőjének.

A 10. percig kellett várni az első helyzetre. Ekkor Sigér ugratta ki Bolit, de Banai nagyot védett. Egy perccel később megint az elefántcsontparti támadó került helyzetbe Banai védett bravúrral. A kipattanóra Uzuni érkezett, de ő már lesen állt.

Azonban ami  késik, nem múlik. A 12. percben megszerezte a vezetést a Ferencváros. Civic beadását követően Uzuniról maradt le Ristevski, az albán támadó öt méterről lőtt a kapuba. (1-0)

Fotó: Sport365.hu/ Bakonyi Péter

A gól után Szerhij Rebrov csapata továbbra is fölényben játszott, a 19. percben Boli fejelte a labdát kapu fölé.

Az első félidő felénél a Ferencváros többet birtokolta a labdát, egy Lovrencsics beadást követően szögletet rúghattak a zöld-fehérek.

A harmincadik percben egy szép támadás után a 16-oson belülre. A norvég válogatott támadó az ígéretes helyzetet gólra váltotta. (2-0)

Tokmac (10) góljával már két góllal vezet a Ferencváros.

A gól megroppantotta az Újpestet, komolyabb veszélyt nem jelent a Ferencváros kapujára.

Sőt a 38. percben Zubkov került helyzetbe, lövését Banai védte. Egy perccel később Croizet lőtt jócskán kapu mellé.

Az utolsó percekre a lila-fehérek is megélénkültek, Antonov átlövését védte Bogdán.

Az utolsó percben Boli óriási helyzetbe került, lövése a kapufát találta el, majd a bíró lefújta az első félidőt.

A szünetben Ferencváros-Újpest 2-0.

Borítókép: Bakonyi Péter/ Sport365.hu