NB III: Gólparádéval nyert a Csepel, a Tököl maradt az élen

Igazi gólparádét rendezett a Csepel együttese az Alföld csoportban, a piros-kékek 6-2-re verték a Szolnoki Spartacust. Az Újbuda két öngóllal kikapott a KITE-Szegedtől, míg az éllovas Tököl simán nyert a Szarvas ellen.

Az Alföld csoport élcsapatai közül a listavezető Tököl magabiztosan, 3-0-ra legyőzte a Szarvas együttesét és őrzi egypontos előnyét a Csepel előtt, amely gyenge első félidő után a második játékrészben öt gólt rúgva 6-2-re verte a Szolnoki Spartacust. A nap rangadóján a KITE Szeged 2-1-re legyőzte az Újbuda TC csapatát. A mérkőzés érdekessége, hogy az Újbuda játékosai két öngólt vétettek, és ez okozta a vesztüket.

NB III, Alföld csoport, 19. forduló

KITE Szeged - Újbuda TC 2-1 (1-0)

KITE: Belecan – Varga, Saulic, Kazán, Laczkó, Kulacsik, Brinszky, Huszárik, Batik, Bernáth, Pálink
Újbuda: Váradi – Lókai, Laki, Székely, Horváth T., Lettrich, Bognár, Kun, Suth, Kovács D., Kövesdi
14. perc: Laczkó remek ütemérzékkel ugratta ki bal oldalon Bernáthot, aki becélozta 16-oson belülre, és keresztbe lőtte a labdát a kapu előtere fele, amire a visszaérkező védő, Bognár belerúgott, és a saját kapujába passzolta a labdát, öngól, 1-0.
73.perc: Egyenlített az Újbuda! Kovács Dávid ugrott ki bal oldalon, és mintegy 15 méterről kilőtte a rövid sarkot, 1-1.
79. perc: Ismét vezet a KITE Szeged!  Ritkán látott jelenet a Tisza parti stadionban. Ismét öngólból szerzett vezetést a Szeged. Varga veszélytelen beadását akarta szögletre passzolni egy vendégvédő, de a kapufa mellé, saját hálójába tessékelte a játékszert, 2-1.

Major László (KITE Szeged): - A múlt héten elvesztett két pontunkat most visszaadta Fortuna.
Kenyó Zoltán (Újbuda): - Kritikán aluli mérkőzésen legalább egy pontot biztos, hogy elvesztettünk. Ebben a helyzetben, amelyben most van a csapat, az is csoda, hogy tisztességgel lejátszottuk a mérkőzést. Kérem azokat, akik okozták ezt a helyzetet, hogy nézzenek tükörbe, és gondolkodjanak el azon, mit tettek tönkre. Gratulálok a Szegednek, és további sikereket kívánok.

Forrás: szegedma.hu

Tököli VSK - Szarvasi FC 3-0 (0-0)