Meglepő gyirmóti vereség Ajkán

A forduló előtt senki sem gondolta volna, hogy ilyen arányú vereséget szenvedhet a Gyirmót Ajkán.

Ness Hungary NB II, Nyugati csoprt, 17. forduló
FC Ajka – Gyirmót FC 4-1 (1-0)

Ajka, 300 néző. Vezette: Pánczél (Viszokai, Kiss).
Ajka: Jánosa – Kovács, Subicz, Pákai Péter, Kottán, Hegyi, Pothárn Szabó, Mihalecz, Gaál. Edző: Artner Tamás.
Gyirmót: Deli – Bognár, Kozmér, Böjte, Varga – Czanik, Tóth B., Baumgartner, Polyák – Weitner, Laki. Edző: Kiprich József.
Gólszerzők: Gaál (38.), Szabó (49.), Mihalecz (56.), Rácz (86.), illetve Tóth N. (89.).
Sárga lap: Tóth B. (34.), Bognár (55.), Gaál (58.), Subicz (75.).

Vendégbüntetővel kezdődött a mérkőzés, Kottán buktatta Weitnert. A sértett tizenegyesét Jánosa remek vetődéssel hárította. A széltől támogatott Gyirmót volt az aktívabb, Polyák lövését védte Jánosa, majd Bognár távoli lövése a felső lécről vágódott a mezőnybe.

A félidő közepén Péter beadását Deli vetődve szedte fel Gaál elől. Baumgartner, aztán Laki lövésénél Jánosa volt a helyén.
A 38. percben 25 méterre a kaputól szabadrúgáshoz letett labdának Gaál szaladt neki, lövése a sorfalat érintve becsapta Delit és a hálóba vágódott, 1-0.

Az első játékrész legvégén Mihalecz közeli lövését Deli hárította. A pihenőt követően a gyirmótiak három csatárral támadtak. A 49. percben a szögletet Rácz rúgta középre, Szabó mindenkit megelőzve fejelt kapuba, 2-0. Az 56. percben Pákai szabadrúgását Mihalecz fejjel juttatta a léc alá, 3:0. Egy perccel később Rácz húsz méterről centikkel tévesztette el a kaput.

Az egyik oldalon Kozmér, a másikon Mihalecz igyekezett, de mindkét lehetőség kimaradt. Majd Varga 20 méteres szabadrúgásánál, aztán Baumgartner közeli lövésénél végezte hibátlanul munkáját Jánosa. A 81. percben Tóth N. 30 méterről ismét a felső lécet találat telibe. A 86. percben Mihalecz, Horváth, Rácz volt a labda útja, utóbbi tizenöt méterről a bal felső sarokba helyezett, 4-0. A 89. percben Tóth N. estében gurított a bal sarokba, 4-1.

A vendégek játszottak fölényben a kezdés után, de kapufa kivételével nem veszélyeztettek. Ezután az ajkaiak remek helyzetkihasználással gyorsan jelentős előnyt szereztek. Az FC Ajka a vártnál könnyebben szerezte meg mindhárom pontot.

A mérkőzés után Artner Tamás így értékelt: – Az elején a Gyirmót jobban játszott, fordulás után viszont okos, taktikus játékkal megérdemelten nyertük meg a mérkőzést.

Kiprich József rendkívül önkritikus volt: - Sok hibával játszottunk, rengeteg helyzetet dolgoztunk ki és rontottunk el. A hazaiak megérdemelten győztek le minket.

Forrás és fotó: naplo-online.hu