Véber kiakadt: cserbenhagytak a játékosaim - az MTK-Mezőkövesd után

Az MTK 3-0-ra legyőzte tegnap este a Mezőkövesd gárdáját a Hungária körúton. A mérkőzés után Véber György és Garami József nyilatkozott.

Garami József, az MTK vezetőedzője: "Gyurinak üzenném, hogy sokkal jobb azért a kép annál, mint amit festett. Az első 30 percben jobban játszottak nálunk, taktikailag nem jól reagáltunk a játékukra, a pálya közepén fölényben voltak. Érdekes, hogy erre külön is készültünk, hogy ilyenkor mi a teendő, de nem működtek a dolgok. Egy félidőn át egál volt a meccs, itt is, ott is lehetett volna gól. A második félidőre változtattunk pár dolgot, onnantól kezdve feljavult a játékunk. Mindenképpen dicséret illeti a játékosainkat, nagyszerűen küzdöttek végig. Összességében úgy érzem, a hajrában megérdemelten döntöttük el végérvényesen a mérkőzést. Azt azért látni kell, hogy sok hiba is volt a játékunkban, de persze, biztató dolgokat is láttam. Örülök, hogy nyertünk, de azért még nem hevertük ki a távozókat."

Véber György, a Mezőkövesd vezetőedzője: "Lesújtott, amit láttam... Jelen állás szerint azoknak lesz igazuk, akik lesajnáltak minket, és ahogy jöttünk az NB I-be, úgy azonnal megyünk is. Elsősorban azok hagytak cserben, akiket terhelhetőnek gondoltam. A mai meccs egyelőre arról tett bizonyosságot, hogy a húzóembernek szánt titánjainknak - elsősorban elöl - még sok az NB I, ők ma inkább pilickáztak. A támadásainkat nem tudtuk befejezni, az MTK viszont lőtt bátran távolról is, és ők tették jól, lásd az első gólt. 60 percig tartottuk magunkat, de aztán összeestünk – főként fejben. Örülök, hogy a végén időben lefújták, mert még kaphattunk volna… Persze, vannak, akik dicsérik a csapatomat, mondván az első félidőben nem voltunk rosszak, de nekem ez kb. olyan, mintha a hülye gyereknek a fejét simogatnák az oviban: jó voltál, de azért menj haza szépen 3-0-al… 30-35 pont kell bennmaradáshoz a számításaim szerint, a cél az volt, hogy ebből minél hamarabb megszerezzünk egyet vagy hármat."