Uzuni találatával vezet a félidőben a Ferencváros

A Fehérvár nem tud mit kezdeni a zöld-fehérek szervezett játékával.

A labdarúgó NB1 legjobban várt mérkőzésén a listavezető Ferencváros a második helyen álló Mol Fehérvár ellen lépett pályára a Groupama Arénában.

Márton Gábor csapatából több meghatározó ember hiányzott, míg Szerhij Rebrov csapatában Dvali sérülés miatt nem volt bevethető.

A mérkőzés első helyzetére öt percet kellett várni, ekkor Petryak indult meg és gurította el Dibusz, és a kapu mellett a labdát.

Két perccel később egy kapitális hibát követett el a fehérvári kapus, Boli lövését védte Rockov kapus.

Három perccel később megszerezte a vezetést a Ferencváros. Sigér beadása után Uzuni perdítette a labdát a fehérvári kapuba. (1-0)

A gól után nem álltak le a zöld fehérek Heister lövése ment mellé a 13. percben.

A félidő felénél egy újabb ferencvárosi helyzet alakult ki, Boli éles szögből lőtt a bal kapu mellé.

A Ferencváros uralta az első félidőt, a 30. percben ígéretes pozícióból jutottak szabadrúgáshoz. Uzuni lövése azonban a sorfalban akadt el.

Hét perccel később egy fehérvári helyzet maradt ki, miután Fiola passzolt Fushohoz, de lövése jócskán elszállt a kapu felett.

Majd a 40. percben egy szabadrúgás után Pinto próbálta a labdát a kapu felé terelni, sikertelenül.

Két perccel a félidő vége előtt Heister indult meg, a német játékos a 16-oson belülre ért, kapura lőtt, de lövését Rockov védeni tudta.

A Ferencváros jobban játszott az első félidőben a Fehérvárnál, megérdemelten vezetnek a zöld-fehérek az első félidőben.

A félidőben Ferencváros Mol-Fehérvár 1-0

Borítókép: Facebook.com/ Ferencvárosi Torna Club