Sporttörténelmi meccsen aratott hatgólos sikert a Debrecen

A Debrecen egykori nagy sikereinek színhelyén, az Oláh Gábor utcai stadionban fogadta az újonnan alakult székelyföldi válogatottat, amelynek ez volt az első hivatalos mérkőzése.

A találkozón a kezdőcsapatban kapott helyet többek között a DVSC legendája, Dombi Tibor, továbbá azok az első kerethez tartozó játékosok, akik a Szuperkupa-döntő keretében nem szerepeltek. Rajtuk kívül a Loki tehetséges fiatal játékosai kaptak még szerepet.

Az első félidőben a labdabirtoklás nagy fölényt mutatott a DVSC javára, a vendégek ritkán hagyták el térfelüket. A Loki Volas révén szerzett vezetést még a 11. percben egy távoli lövéssel, majd öt minutummal később Ferenczi szabadrúgása után Damahou fejelt a hálóba. A 23. percben már 3-0 volt az állás a Debrecen javára, miután Bereczki labdáját Zsidai passzolta a kapuba. A félidő előtt Volas megszerezte önmaga második, a Loki negyedik gólját.

A folytatásban is a DVSC-TEVA játéka dominált, fiataljai több helyzetet is kidolgoztak, míg a vendégek harcoltak a szépítésért. Berdó a 71. percben büntetőből megszerezte az ötödik, míg a végén Bereczki a hatodik debreceni találatot, amely az utolsó is volt egyben.

Megható pillanat volt, amikor a meccs után felhangzott a székely himnusz, amelyet a lelátón ülő szurkolók együtt énekeltek. A himnuszt követően vastapsot kapott a két együttes.

LABDARÚGÁS
Felkészülési mérkőzés:
DVSC-TEVA – Székelyföld 6-0 (4-0)
Oláh Gábor utcai stadion, 1500 néző. Vezette: Erdei S. (Bak, Szilágyi)
Gólszerzők:
Volas (11.), Damahou (16.), Zsidai (23.), Volas (45.), Berdó (71.-büntető), Bereczki (91.)
DVSC: Polekszics (Verpecz 46.) - Nagy Z. (Karikás 57.), Böszörményi, Ludánszki (Kinyik 57.), Barna – Dombi (Kovács G. 57.), Zsidai (Kónya 46.), Damahou (Berdó 46.), Ferenczi (Györky 57.) – Volas (Ruzsa 46.), Bereczki
Székelyföld: Sebestyén (Zaharia 46.) – Silion (Bíró 63.), Rózsa, Csiki D., Szécsi B. (Kiss Zs. 67.) – Magyari (Csiki 67.), Szőcs, Péter (Kovács Á. 71.), Simon (Veres 46.) – Mánya (Gergely 34.), Kurtuly (Orbán 84.)