Ronaldo gólja avatta az Új Hidegkuti Stadiont

Az MTK Budapest 2-2-es döntetlent játszott a portugál Sportinggal az Új Hidegkuti Nándor Stadionavató mérkőzésén. Az új létesítményben az első gólt a 19 éves Ronaldo Tavares szerezte.

A mérkőzés 23. percében egy kihagyott MTK helyezett után kontrázott a fiatalokkal felálló Sporting, egy baloldali beadást a 19 éves Ronaldo Tavares belsőzött a kapuba a levegőben úszva (0-1). A folytatásban mindkét csapat előtt adódtak helyzetek, azonban a kék-fehérek szerezték a következő gólt, miután a rutinos Torghelle Sándor kiharcolt egy tizenegyest. A labda mögé Kanta József állt, aki 1998 óta erősíti az MTK, magabiztosan a kapu jobb alsó sarkába lőtt (1-1). Nála jobban senki nem érdemelte meg, hogy az első hazai gólt szerezze az új stadionban.

A második játékrész tizenegyessel folytatódott, Andó-Szabó Sándor ítélte miután Matheus Pereirát buktatták a tizenhatoson belül. Az ítélet végrehajtását maga sértett vállalta magára, aki higgadtan a bal felső sarokba lőtt (1-2). A folytatásban a Sporting diktálta a tempót, de a helyzeteit nem tudta gólra váltani, ezt az MTK kihasználta, amikor a 76. percben egy rövid felszabadítást követően Poór Patrik elé pattant a labda, aki 15 méterről a kapu jobb oldalába bombázott (2-2).

Az utolsó negyed órában az MTK átvette az irányítást, de újabb gólt már nem tudott szerezni, így igazságos döntetlennel végződött az első mérkőzés az Új Hidegkuti Stadionban.

Stadionavató mérkőzés
MTK–Sporting CP (portugál) 2-2 (1-1)
Új Hidegkuti Nándor Stadion

MTK: Groppioni – Baki, Vukmir, Poór, Vadnai – Vass, Kanta, Vogyicska – Gera, Torghelle, Korozmán. Vezetőedző: Teodoru Vaszilisz
Gólszerzők: Kanta (44. – 11-esből), Poór (76.), ill. Ronaldo Tavares (23.), Matheus Pereira (51. – 11-esből)