Szerkesztő: Faragó Zoltán
2011. 05. 22. 17:16

A Monicomp Liga 30., utolsó fordulójának vasárnapi meccseire egyetlen nyitott kérdés maradt, hogy kié lesz az Európa Liga-indulást érő bronzérem. Élő összefoglaló cikkünkben egy helyen követheted a négy találkozó legfontosabb történéseit!

A Monicomp Liga utolsó fordulójában még három együttes pályázik az Európa Liga-indulásra is feljogosító harmadik hely megszerzésére.

A legjobb helyzetből a Ferencváros indul, hiszen a jelenleg is bronzérmes pozícióban álló zöld-fehéreknek csak le kell győzniük hazai pályán a Pápát a harmadik hely megtartásához.

A másik két várományosnak, a DVSC-TEVA-nak és a ZTE-nek csak akkor van esélye a bronzra, ha saját meccsüket hozzák, és a Ferencváros nem szerez három pontot.

Eldőlt a bronzérem sorsa, íme a bronzéremről döntő meccsek összefoglalói, kattints az alábbi címekre!

5 ZTE FC 29 13 6 10 48-46 2 45

A záró forduló mérkőzéseinek legfontosabb történéseit alábbi, folyamatosan frissülő cikkünkben követheted!

FTC-Lombard Pápa 3-0 (Schembri 45., Morales 71., Dragóner 89.)

Albert-stadion, vezeti: Fábián (Márkus, Demeter)

Ferencváros: Ranilovic - Csizmadia, Tutoric, Balog - Rósa, Maróti, Morales (Józsi 79'), Stanic (Dragóner 54.), Junior - Abdi, Schembri (Pölöskey 74')

Pápa: Szűcs - Tóth, Dlusztus, Supic (Venczel 74'), Farkas  - Quintero, Bárányos, Nagy - Zulevs, Rebryk, Bali (Varga 67')

A mérkőzés eseményei:

90': Vége a találkozónak, bronzérmes és Európa Liga-induló a Ferencváros!

89': GÓL! A búcsúzó Dragóner találatával 3-0! A védő Abdi ördöngós cselei után középre tett labdáját vágta kapásból a jobb alsóba.

85': Józsi felívelését Pölöskey fejelte a jobb felső sarok fölé.

79': Morales helyén Józsi

74': Supicsot Venczel váltotta.

74': Schembri lemegy, Pölöskey a helyén.

71': GÓL! A Fradi sakk-matt támadás végén Morales góljával kétgólosra növelte előnyét!

68': Schembri kapott sárga lapot.

67': Bali le, Varga be.

66': Két óriási Szűcs-bravúr! Előbb Schembri közeli lövését hárította a Pápa kapusa, majd Rósa ismétlését is kiütötte!

61': Rebryket Szabó váltotta.

60': Nagy helyzet! Rebryk lövését védte szépen Ranilovic, Bali ismétlése lepattant.

54': Csere: Az utolsó mérkőzését játszó Dragóner Attila váltja Stanicot.

53': Most Bali célozta meg a bal alsót, Ranilovic rajta volt a mellé szálló lövésen.

50': Quintero lövése veszélyeztette az eredményjelzőt egy visszagurított labda után.

46': Máris lehetőség, Rósa beadása után Abdi elől mentettek az utolsó pillanatban.

46': Elkezdődött a második félidő.

45': Vége a félidőnek!

45': GÓL! Vezet a Fradi! Schembri kapott remek indítást, betört a tizenhatosra, majd a kifutó Szűcs fölött a bal alsóba emelt! Jelenleg bronzérmes a Fradi!

44': Próbálkozik a Fradi, de nem nagyon megy a zöldeknek, rengeteg a hiba, lesrefutás, pontatlanság.

33': Zulevs kapott sárgát.

31': Fradi-szöglet után Schembri lőtt, Szűcs védett a rövid saroknál.

24': Quintero is kapott egy sárga lapot.

22: Rebryk vágta fel durván Moralest, sárga lap!

14': Csizmadia végzett el szabadrúgást jó 24 méterről, másfél méterrel a léc fölé célzott.

10': A Fradi irányít, de helyzetig még nem jutott.

3': Itt az első helyzet, Tóth vezetgette a labdát, lövése Csizmadiáról pattant szögletre.

1': Elkezdődött a mérkőzés, a Fradi kezdett.

DVSC-TEVA - Haladás 1-2 (Coulibaly 26. - 11-esből ill. Sipos 56., Halmosi 67.)

Debrecen, vezeti: Berger (Szpisják, Forgács)

Debrecen: Verpecz - Nagy, Simac, Mijadinoski, Fodor - Bódi, Ramos (Salami 69'), Szakály (Czvitkovics 43'), Illés (Varga 59.) - Yannick, Coulibaly

Haladás: Rózsa - Schimmer (Jagodics 30'), Guzmics, Rajos (Farkas, a szünetben), Lengyel (Csontos 83') - Nagy I. G., Halmosi, Sipos - Fodrek, IszlaiOross

92': Vége a találkozónak, a Hali 2-1-re nyert!

89': Coulibaly gólt szerzett, de nem adták meg.

87': oross kapott sárgát

83': Csontos váltotta Lengyelt

69': Salami érkezett Ramos helyére.

67': GÓL! Halmosi találatával vezet a Hali!

65': Ramos kapott sárga lapot.

59': Illés lejön, Varga a helyén.

56': GÓL! Sipos találatával egyenlít a Hali!

53': Lengyel is kapott egy sárgát

49': Sárga lap, Illés a gazdája.

46': Elkezdődött a második félidő, cseréltek a vendégek. Farkas váltotta Rajost

43: Csere: Szakályt Czvitkovics váltotta.

31': Bódi Ádám kapott sárga lapot.

30': Csere: Schimmer helyett Jagodics.

28': Iszlai kapott sárga lapot.

26': GÓL! Adamo Coulibaly tizenegyesgóljával vezet a Loki!

10': Szakály fejelt öt méterről Rózsa kezébe.

1': Elkezdődött a mérkőzés.

Szolnok - ZTE 1-3 (Milicsics 53. ill. Kamber 21., Balázs 41., Máté 60. - öngól)

Szolnok, vezeti: Radványi (l. Tóth, Kulcsár)

Szolnok: Rézsó - Szalai, Máté, Milicsics, Vukomanovics - Balogh, Antal, Gosics (Ngalle 62'), Jokic - Zsolnai (Fitos 82'), Tchami

ZTE: Vlaszák - Kovács, Bogunovics, Miljatovics, Turcsik- Balázs, Kamber, Horváth, Kovács (Simonfalvi, a szünetben) - Delic (Panikvar 72'), Turkovs

91': VÉGE! 3-1-re nyert a Zete!

82': Zsolnai le, Fitos be.

72': Horváth kapott sárgát

72': Delic megy le, Panikvar váltja.

62': Ngalle váltotta Gosicsot

60': GÓL! Máté öngóljával 3-1-re vezet a Zete!

53': GÓL! Milicsics fejesével szépít a Szolnok!

46: Simonfalvi jött Kovács helyére a szünetben.

41': GÓL! Balázs góljával már két gól a Zete előnye!

39': Kamber és Miljatovic is sárgát kapott.

21': GÓL! Djordje Kamber találatával megszerezte a vezetést a ZTE!

15': Előbb Delic, majd Varga lőtt, egyik lövésből sem lett végül semmi.

Újpest - Videoton 1-0 (Ahjupera 13.)

Szusza Ferenc-stadion, vezeti: Veizer (Varga, Berettyán)

Újpest: Horváth - Szokol, Pollák, Takács, Litauszki - Egerszegi (Bognár 76'), Mitrovic, Balogh, Barczi (Böőr 55.) - Balajti (Tajthy 71'), Ahjupera

Videoton: Bozsovics - Lázár, Lipták, Vaskó, Hidvégi (Szakály 66') - Sándor, Farkas, Elek, Vasziljevics (Nikolics, a szünetben) - Nagy (Gyurcsó 74'), Alves

91': Vége, 1-0-ra nyert az Újpest!

87': Böőr találta el a kapufát!

76': Egerszegit Bognár váltja.

74': Nagy Dániel le, Gyurcsó be.

71': Balajti helyén Tajthy játszik tovább.

66': Hidvégi helyett Szakály folytatja.

55': Barczi helyén Böőr folytatja.

54': óriási tűzijáték, előbb Sándor lövését védte Horváth, majd Nikolics ismétlését a gólvonalról vágták ki, végül ismét Horváth mentett szögletre.

46': Elkezdődött a második félidő, Nikolics folytatja Vasziljevics helyén.

45': Vége a félidőnek.

44': Elek hétméteres lövését védte bravúrral Horváth.

29': Pollák lőtt 12 méterről, Bozovics óriási bravúrral szedte ki a felső sarokból a labdát.

23': Litauszki is sárgát kapott.

20': Sárga lap, Vaskó kapta.

13': GÓL! Ahjupera góljával vezetést szerzett az Újpest!

11': Alvest a sár akadályozta meg a góllövésben, Horváth mellett elgurított labdája a gólvonal előtt állt meg a dagonyában.

10': Eddig nem történt érdemleges a pályán, a felázott talajjal is küzdenek a csapatok.