Góllal kezdett a liverpooli csatár a Honvédban

A meccs hőse azonban brazil csattártársa volt.

Budapest Honvéd – Debreceni VSC 3-0 (1-0)
Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion. Játékvezető: Bognár T.
Honvéd: Gróf – Baráth, Kamber, Skvorc – Heffler, Vadócz (Pilik, 59.), Gazdag, Nagy G., Kukoc (N’Gog, 79.) – Holender, Danilo (Banó-Szabó, 88.). Vezetőedző: Supka Attila
DVSC: Nagy S. – Cikos, Kinyik, Szatmári, Ferenczi – Varga K., Tőzsér, Haris (Bereczki, 63.), Bódi – Könyves (Kusnyír, 79.), Avdijaj (Takács T., 60.). Vezetőedző: Herczeg András
Gólszerzők: Danilo (23., 78. – a másodikat tizenegyesből), N’Gog (87.)

Az első játékrészben egyértelmű fölényben futballoztak a kispestiek: többet birtokolták a labdát, és hat kapura lövésük volt, míg a vendégeknek egy sem. A Honvéd a félidő közepén Danilo góljával vezetést szerzett, és a játék képe a folytatásban sem változott, az állás azonban a szünetig nem változott. Az 57. percben alakította ki első helyzetét a Debrecen, de Ferenczi János a kapufát találta el. A 78. percben Nagy Sándor kimozdult a DVSC kapujából, a gólhelyzetben lévő Danilo feldobta magát a tizenhatoson belül, a játékvezető pedig büntetőt ítélt, amelyet a brazil csatár értékesített.

A 80. percben bemutatkozott a kispestieknél az augusztus 10-én igazolt francia David N'Gog, aki korábban 61 mérkőzést játszott a Paris Saint-Germain színeiben a francia első osztályban, majd Angliában, a Premier League-ben 99 meccsen 12 gólt szerzett és 11 gólpasszt adott. A csatár 2009 novemberében győztes gólt szerzett a Debrecen-Liverpool (0-1) Bajnokok Ligája csoportmérkőzésen a Puskás Ferenc Stadionban, és - a 87. percben - ezúttal is betalált a hajdúságiaknak.