Legendává vált Leandro

Az aktív játékosok közül ő büszkélkedhet a legtöbb magyar bajnoki címmel.

A Fradi győzelmével Leandro immáron 7-szeres magyar bajnoknak mondhatja magát.

Kedden este a Ferencváros együttese 2-0-ra legyőzte a Honvéd gárdáját, így a többi forduló eredményétől függetlenül bajnoki elsőséget ünnepelhettek. A zöld-fehérek ezzel 31. bajnoki aranyérmüket söpörték be, és történetük során 11. alkalommal védték meg címüket.

A friss bajnokok névsorában ott van Leandro de Almeida is, aki a zöld-fehérek színeiben negyedszer emelheti magasba a trófeát. A brazil származású játékos korábban a DVSC tagjaként szerzett már 3 bajnoki címet, ezzel összesen hétszeres magyar bajnoknak vallhatja magát.

Sport365.hu - Így ünnepelte 31. bajnoki címét a Ferencváros - Videó!

Mint arról beszámoltunk, 31. bajnoki győzelmét ünnepelhette a Ferencváros kedd este, miután két góllal legyőzte a Magyar Kupa-győztes Budapest Honvéd csapatát az Új Hidegkuti Nándor Stadionban az OTP Bank Liga 30. fordulójában. A Fradi egyértelműen uralta az egész mérkőzést, a Honvéd nem sok vizet zavart a pályán, ezzel megkönnyítve az FTC bajnokká avatását.

Bár a hazai bajnokságban akadnak bőven éremhalmozók, mindössze 74 olyan labdarúgó van aki legalább ötször nyert magyar bajnoki címet. A rekordtartó, Schlosser Imre, aki 13 bajnoki címmel rendelkezik.

Őt a kilencszeres bajnokok követik. A hétszeresek közt olyan nevek szerepelnek, mint Dunai Antal, Noskó Ernő, vagy Dombi Tibor. Hozzájuk csatlakozott most Leandro, aki teljesítményével a jelenleg aktív játékosok közt a legtöbbszörös magyar bajnok.

Az korábbi magyar válogatott játékos egyébként 8 bajnoki arannyal rendelkezik összesen, hiszen cipruson is sikerült nyernie 1-t.

Sport365.hu - Rebrov elárulta a Fradi győzelmének titkát

Mint arról korábban beszámoltunk, a Ferencváros kedden a kupagyőztes Budapest Honvéd vendégeként aratott 2-0-s győzelmével megvédte bajnoki címét a labdarúgó OTP Bank Ligában. Az FTC 24 év után tudott ismét egymást követő két idényben aranyérmes lenni. Rebrov a bajnoki címvédéssel kapcsolatban kiemelte: csapatként érték el a sikert, szurkolóikkal együtt.

Borítókép: Facebook.com/ Ferencváris Torna Club

Forrás: fradi.hu, wikipédia