Büntető kellett a CFR-nek, hogy legyőzze a Fradit

A szombati edzőmérkőzésen egy igazságtalanul ítélt büntetővel volt csak jobb a BL-főtáblás kolozsvári csapat az FTC labdarúgóinál.

A reggeli időjárás miatt sokáig kérdés volt, hogy a helyi szervezők meg tudják-e rendezni s Ferencváros második spanyolországi felkészülési találkozóját, de 13 óra környékén eldőlt: lesz FTC-Kolozsvár meccs Marbellán. Egy nappal korábban magyar együttes 3-2-re legyőzte a Dinamo Kijevet. Ricardo Moniz fiaira ma sem várt könnyű találkozó, hiszen a CFR Cluj az idei szezonban a Bajnokok Ligájában indult, és csoportharmadikként az Európa Liga kiesési szakaszában várja a tavaszt.

Ricardo Moniz a kolozsvári csapat ellen elsősorban azoknak adott lehetőséget, akik a Dinamo Kijev ellen nem léptek pályára. A csapat szállásánál zuhogott az eső, így várható volt, hogy a pályán is rosszak lesznek a körülmények.

A találkozón sérülés miatt nem léphetett pályára zöld-fehérek saját nevelésű játékosa, Vass Ádám, aki jelenleg a Kolozsvárt erősíti. Azonban Ádám a napokban a fradi.hu-nak elárulta: egy napon szívesen újrafelvenné nevelőklubja mezét.

A mérkőzés kezdetére szerencsére elállt az eső és a viharos szél. A magyar gárda zöld nadrágban és fehér felsőben lépett pályára, a kolozsváriak tiszta pirosban. Az első öt perc során nem alakult ki helyzet egyik kapu előtt sem. Az már aznban látszott, hogy harcias, kemény meccs lesz.

A 13. percben Deac lőtt gyengén, másfél méterrel a jobb oldali kapufa mellé. Az ellentámadásnál a CFR kapusa fogott meg egy indítást Somalia elől. Nem sokkal később Hora belsőzött az ötös környékén a Fradi kapuja mellé - ez volt a meccs első igazi nagy helyzete.

A 20. perc környékétől a ferencvárosiak birtokolták többet a labdát. Időközben megérkezett az edzőkomplexumba a Dinamo Kijev különítménye, amely a szomszédos edzőpályán tartotta meg edzését. A 25. percben Gyömbér lőtt 23 méterről a bal alsó sarok mellé. Egy kolozsvári védelmi megingást követően Zeravica szögletét Gyömbér fejelte 10 méterről a kapu fölé. A 33. minutumban Rada 25 méterről megeresztett, keményen csapódó lövését fogta másodszorra meg Ranilovic.

A félidő hajrája a Kolozsvár térfelén zajlott, de mégis a CFR előtt adódott két lehetőség: Rada bal felsőbe tartó szabadrúgását Ranilovic védte, majd a magyar csapat szlovén kapusa egy szögletből kapura tekert lövést hárított. Az első játékrész 0-0-val ért véget.

A szünet után Gyömbér helyén Jovanovic folytatja, a CFR teljes sort cserélt. Az újrakezdést követően Alempijevic szabadrúgásából veszélyeztette a Fradi az ellenfél kapuját. Az 59. percben Rui Pedro lövésénél kellett hárítania Ranilovicnak, a szlovén légiós magabiztosan védett.

Nem sokkal később Cukic lőtt a kapu fölé, majd egy szögletet követően nem találta el jól a labdát, így oda lett a helyzet. Az FTC roppant harcosan játszott, teljesen kiegyenlített, és jó iramú volt a mérkőzés. A 72. percben Sváb birkózott csatárával, amit követően mindketten elestek a tizenhatoson belül. A bíró tizenegyest ítélt, amit Cadú a jobb alsóba vágott (0-1). A játékvezető sajnos nem ér fel a csapatok színvonalához...

A mérkőzés hajrájában a frissebb kolozsvári csapat dominált, de a zöld-fehérek is az utolsó percig küzdöttek. A 89. percben Hakola lőtt távolról kapura, de a Kolozsvár hálóőre védett. Az utolsó percekben a CFR játékosai már nem erőltették meg magukat, a ferencvárosiak próbálkozhattak. Több gól már nem született, így a magyar csapat hiába küzdött végig nagy szívvel, 1-0-s vereséget szenvedett.