A női labdarúgó-válogatott feljött a csoportja 3. helyére

Zeller Dóra és Turányi Lilla is duplázott a lettek ellen.

A magyar női labdarúgó-válogatott 5-0-ra győzött kedden a pont nélkül álló lettek vendégeként Európa-bajnoki selejtezőmérkőzésen, sikerével pedig csoportjában feljött a harmadik helyre.

A liepajai találkozón a magyarok már a szünetig háromgólos előnyre tettek szert Zeller Dóra két és Pusztai Sára egy találatával, a folytatásban pedig Turányi Lilla duplájával tették még fölényesebbé a diadalukat.
A magyar válogatott legközelebb október 23-án a szlovák együttest fogadja az Illovszky Rudolf Stadionban.

Eb-selejtező, F csoport:
Lettország-Magyarország 0-5 (0-3)

A csoport állása: 1. Svédország 12 pont/4 mérkőzés (24-1), 2. Izland 12/4 (20-1), 3. Magyarország 7/6, 4. Szlovákia 4/4, 5. Lettország 0/6

Az ötösből az első helyen záró csapat kijut a 2022-re halasztott angliai kontinenstornára, ahol a kilenc csoport három legjobb másodikja is biztosan szerepelhet. A maradék hat második helyezett oda-visszavágós párharcban dönt a további három hely sorsáról.

Borítókép: Facebook.com/MLSZ