Huszti volt a hétvége magyar sztárja - Légióskörkép

A Sport365.hu légiós-rovatában egy csokorba szedi az Európában játszó magyar légiósok mérkőzéseit, és körképében összegyűjti, milyen produkciót nyújtottak a magyar focisták a különböző bajnokságokban.

CIPRUS

A ciprusi bajnokság 18. fordulójában Graszl Károly csapata idegenben győzött egy 95. percben szerzett góllal, míg Leadro és együttese ikszelt a nicosiai rangadón. Csapata ötödik, Graszlék a tizedikek.

1. Division, 18. forduló:
AEK Larnaca - Nea Salamis 1-2 (Graszl Károly végig a pályán volt a vendégeknél, sárga lapot kapott)
Omonia Nicosia - AEL Limassol 2-0 (Leandro végig a pályán volt a hazaiaknál, ő is kapott egy sárgát)

ANGLIA

Gera Zoltán sérülés miatt ebben a szezonban már nem léphet pályára a West Bromwich Albionban, amely 2-2-t játszott a birminghami rangadón, mely után a WBA máér csak nyolcadik. A Championshipben szereplő Bolton Wanderers 1-1-es döntetlent játszott a Milwall ellen, Bogdán Ádám végig a pályán volt, csapata a 16. helyen áll a 24 csapatos másodosztályban.

Premier League, 23. forduló:
West Bromwich Albion - Aston Villa 1-1 (Gera Zoltán sérült)
Championship, 28. forduló:
Crystal Palace - Bolton Wanderers 0-0 (Bogdán Ádám védte a vendégek kapuját)

BELGIUM

A Belga Pro League 22. fordulójában Juhász Rolandék meccsét elhalasztották, Köteles László viszont kezdőkapuskánt kezdte a tavaszt. Bodor Boldizsárnak 61 perc jutott a negy vereségbe beleszaladó Beerschotban.

Belga Pro League, 22. forduló:
Genk - Sporting Charleroi 3-1 (Köteles László védte a genki)
Kortrijk  - Beerschot 4-0 (Bodor Boldizsár kezdőként kapott 61 percnyi játéklehetőséget)
Az Anderlecht - Zulte-Waregem meccset elhalasztották

GÖRÖGORSZÁG

A görög SuperLeague-ben ismét Megyeri Balázs védte az Olimpiakosz kapuját, és Fülöp Márton is csapata, az Asterasz Tripolisz kezdőjében kapott lehetőséget. Mindketten győztes együttes tagjai voltk. Megyeriék 13 pont előnnyel vezetik a tabellát, Fülöpék az előkelő harmadik helyen állnak.

Super League, 18. forduló:
Olimpiakosz Pireusz - Pas Giannina 0-1 (Megyeri Balázs védett a hazaiaknál)
Aszterasz Tripolisz - PAOK 1-0 (Fülöp Márton állt a hazaiak kapujában)

IZRAEL

Az izraeli Ligat HA'AL-ban Hrepka Ádám ezúttal csereként állt be a Bnei Jehudába, gólt most nem szerzett, de legalább csapata szerzett egy pontot. Együttese a tabella nyolcadik helyén áll.

Liga HA'AL, 19. forduló:
Bnei Jehuda - Bnei Sakhnin 0-0 (Hrepka Ádám a 75. percben állt be.)

NÉMETORSZÁG

A Bundesliga első tavaszi, összességében 18. fordulójában egyedül Szalai Ádám örülhetett pontszerzésnek a 7. helyen álló Mainzban. Huszti két gólja nem ért pontot a 11. helyen álló Hannovernek, az utolsó Fürth-ben focizó Stieber Zoltánnak 90 perc jutott a listavezető Bayern ellen, míg Hajnal Tamás bár kezdett a 10. Stuttgartban, sok örömre nem volt oka.

Bundesliga, 18. forduló
Schalke 04 - Hannover 96 5-4 (Huszti Szabolcs kezdőként két gólt lőtt)
Bayern München - Greuther Fürth 2-0 (Stieber Zoltánt a 90. percben cserélte le edzője a müncheniek ellen)
Mainz 05 - Freiburg 0-0 (Szalai Ádám végigjátszotta a találkozót)
Wolfsburg - Stuttgart 2-0 (Hajnal Tamás 67 percet játszott a vendégeknél.

HOLLANDIA

A holland bajnokság 13. fordulójában nagy ruhákat kaptak a magyar csapatok: az összesített gólarány 3-15... De legalább hárman is játszottak.

Eredivisie, 19. forduló:
Roda - NEC 2-0 (A hazaiaknál Németh Krisztián a 92. percben állt be, Kádár Tamás végig a padon ült, csakúgy, mint a túloldalon Babos Gábor)
Willem II - ADO Den Haag 1-1 (Horváth Gábor a vendégek keretében sem volt)

OLASZORSZÁG

Tőzsér Dániel a Serie A 21. fordulójában a nevezettek között sem volt a Catania elleni meccsen. A Genoa a vereség után edzőt váltott.

Serie A, 21. forduló:
Genoa - Catania 0-2 (Tőzsér Dániel a keretben sem volt a hazaiaknál)

SPANYOLORSZÁG

A Primera División 20. fordulójában Pintér Ádám csapata, a Zaragoza ezúttal a Valladolid otthonában kapitulált. A magyar játékos együttese 13. helyen áll a tabellán.

Primera División, 20. forduló:
Real Valladolid - Real Zaragoza 2-0 (Pintér Ádám végig a pályán volt a vendégeknél.)