Gólzsákká változott a magyar csatár Izraelben - Légióskörkép

A Sport365.hu légiós-rovatában egy csokorba szedi az Európában játszó magyar légiósok mérkőzéseit, és körképében összegyűjti, milyen produkciót nyújtottak a magyar focisták a különböző bajnokságokban.

ANGLIA

A West Bromwich Albion a Premier League 35. fordulójában idegenben a Southampton együttesét verte. Bogdán Ádám végigvédte a Bolton meccsét a másodosztályban, Futács Márkó viszont a keretben sem volt.

Premier League, 35. forduló:
Southampton - West Bromwich Albion 0-3 (Gera Zoltán sérült)
Championship, 45. forduló:
Cardiff City - Bolton Wanderers 1-1(Bogdán Ádám végig a pályán volt)
Blackpool - Derby County 2-1(Futács Márkó nem került a keretbe a hazaiaknál)

AUSZTRIA

A 31. fordulóban a Sturm Graz Szabics Imrével a kezdőben szenvedett három gólos vereséget, míg a Wacker Innsbruck Sáfár Szabolccsal a kapuban nyert idegenben.

Osztrák Bundesliga, 31. forduló:
Wolfsberger AC - Sturm Graz 3-0 (Szabics Imre kezdőként 80 percet töltött a pályán)
Mattersburg - Wacker Innsbruck 1-2 (Sáfár Szabolcs végig védte a találkozót a Wacker Innsbruckban)

CIPRUS

A liga két magyarja közül a hétvégén mind a két játékos kezdőként kapott játéklehetőséget és mind a 90 percet a pályán töltötte.

1. Division, rájátszás:
Alki- Nea Salamis 1-2 (Graszl Károly végig a pályán volt.)
Omonia Nicosia - Anorthosis 4-0 (Leandro végig játszotta a mérkőzést.)

HOLLANDIA

Az Eredivisie 32. fordulójában a Roda csapatában Németh Krisztián a hajrára szállt be, a Heerenveen nem nevezte Otigba Kennethet. Babos Gábor a kispadról nézte a NEC vereségét.

Eredivisie, 32. forduló:
Twente - NEC 5-2 (Babos Gábor kispados volt.)
Heerenveen - AZ Alkmaar 0-4 (Otigba Kennethet nem nevezték.)
Roda - Waalwijk 3-1 (Németh Krisztián a 82. percben állt be csereként.)

IZRAEL

Hrepka Ádám a múlt heti gőztes gólja után a hetedik fordulóban is három pontot érő találatot szerzett.

Ligat ah'Al, rájátszás, 7. forduló:
Ironi Kiryat Shmona - Bnei Yehuda 0-1 (Hrepka Ádám győztes gólt szerzett a 33. percben.)

LENGYELORSZÁG

A lengyel első osztály, az Ekstraklasa 24. fordulójában Lovrencsics Gergő csapata, a Lech Poznan hétfő este lép pályára a Jagiellonia vendégeként, valószínűleg a magyar játékossal a kezdőben.

Ekstraklasa, 24. forduló:
Jagiellonia Bialystok - Lech Poznan 18:30

NÉMETORSZÁG

A Bundesliga 31. fordulójában egy magyar sem szerepelt a csapatában. Varga József a keretbe sem került a Greuther Fürthben, Hajnal Tamás a kispadról nézte a Stuttgart vereségét, míg Szalai Ádám sérülés miatt nem játszott a Mainz együttesében.

A másodosztályban Király Gábor végig védte a Köln elleni találkozót.

Bundesliga, 31. forduló:
Greuhter Fürth - Hannover 2-3 (Varga József nem volt a keretben)
Mainz - Frankfurt 0-0 (Szalai Ádám sérülés miatt nem játszott.)
Augsburg - Stuttgart 3-0 (Hajnal Tamás a kispadról nézte a találkozót.)
Bundesliga 2, 31. forduló:
Köln - 1860 München 1-1 (Király Gábor végig védett a Münchenben.)

OLASZORSZÁG

A Serie A-ban Tőzsér Dániel a pályán volt a lefújáskor a Genoa győztes együttesében. A másodosztályban nem voltak ennyire szerencsések a magyar játékosok, Laczkó Zsolt és Feczesin Róbert csapata kikapott a hétvégén, míg Filkor Attiláék ikszeltek.

Serie A, 34. forduló:
Chievo - Genoa 0-1 (Tőzsér Dániel a hosszabbításban lépett pályára a vendégeknél.)
Serie B, 39. forduló:
Livorno - Vicenza 2-0 (Laczkó Zsolt kezdőként játszotta végig a 90 percet a vesztes csapatban.)
Pro Vercelli - Grosseto 0-0 (Filkor Attila az utolsó 20 percre állt be a hazai csapatba.)
Ascoli - Hellas Verona 0-5 (Feczesin Róbert kezdőként 77 percet töltött a pályán a hazaiaknál.)

OROSZORSZÁG

Dzsudzsák Balázzsal a soraiban győzőtt a Dinamo a Szaranszk ellen, míg ma délután magyaros összecsapást rendeznek, hisz Priskin és Koman egymás ellen lép pályára.

Premjer Liga, 26. forduló
Dinamo Moszkva - Mordovia Szaranszk 3-1 (Dzsudzsák Balázst a hosszabbításban cserélték le.)
Alanyija - Krasznodar 16:30 (Koman Vladimir és Priskin Tamás egymás ellen mérkőzik.)

SPANYOLORSZÁG

A spanyol bajnokságban Pintér Ádám kezdőként kapott helyet a Zaragozában és a lefújásig erősítette együttesét, mely megnyerte soros bajnokiját.

Primera División, 33. forduló:
Real Zaragoza - Mallorca 3-2 (Pintér Ádám végig a pályán volt a győztes csapatban.)