Dzsudzsák, Németh és Nikolics is gólt szerzett hétvégén

Jó hétvégét zártak a magyar légiósok a világ különböző bajnokságaiban.

Az Egyesült Arab Emirátusok bajnokságában az al-Vahda 5-1-re legyőzte az al-Nasr együttesét, Dzsudzsák Balázs kezdőként lépett pályára a mérkőzésen, és egy góllal, valamint egy gólpasszal járult hozzá a magabiztos sikerhez. A katari al-Garafa 3-3-as döntetlent játszott az al-Sadd ellen, a meccs első gólját a 90 percet végigjátszó Németh Krisztián szerezte.

Lengyelországban is született magyar találat, péntek este Nikolics Nemanja góllal járult hozzá a Legia Warszawa sikeréhez. A varsóiak 0–2-ről felállva 4–2-re legyőzték a Korona Kielcét. Nikolicsnak ez volt a hatodik gólja az idényben.

Gyurcsó Ádám végig a pályán volt a Pogon Szczecinben, amely szintén hátrányból nyert, méghozzá 2-1-re a Ruch Chorzów ellen. Végigjátszotta meccsét Kádár Tamás, a Lech Poznan magyar védője is, csapata 2-0-ra verte a Wisla Plockot. A Guzmics Richárdot foglalkoztató Wisla Kraków hétfőn lép pályára.

A szlovák élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban a harmadik helyen álló Slovan Bratislava 2–0-ra legyőzte a tabellán második Podbrezovát. Priskin Tamás csereként 21 percet töltött a pályán.

A francia élvonalban a Dijon 0-0-ra végzett a Bastia otthonában, Lang Ádám végigjátszotta a találkozót a vendégeknél. A másodosztályban a Le Havre 1-0-ra kikapott a Reims pályáján, Bese Barnabás a 87. percben állt be a vesztes csapatban.

Nagy Ádám azok után, hogy végigjátszotta a Chievo elleni szerdai, idegenbeli bajnokit (1-1), szombaton, a Fiorentina ellen (0-1) csak a cserepadon kapott helyet, nem lépett pályára.

A német élvonalban a Kleinheisler Lászlót foglalkoztató Darmstadt hazai pályán 2-0-ra kikapott Gulácsi Péter együttesétől, az RB Leipzigtől. Mindkét magyar játékos végigjátszotta a találkozót, a lipcseiek továbbra is a másodikok a tabellán, a Darmstadt az alsóházban tanyázik.

A lipcseiekhez hasonlóan még veretlen Hoffenheim 1-0-ra verte hazai pályán a Dárdai Pál vezette Hertha BSC-t, Szalai Ádám a 84. percben állt be a győztes csapatba.

A német másodosztályban is rendeztek egy "magyar rangadót", Stieber Zoltán csapata, a Kaiserslautern 1-0-ra nyert a Megyeri Balázzsal a kapuban felálló Greuther Fürth otthonában. Mindkét magyar kezdő volt, Stiebert a 93. percben cserélték le, időhúzó jelleggel.

Az izraeli Hapoel Beer-Seva fontos rangadón diadalmaskodott, 2-0-ra verte vasárnap a Maccabi Tel-Avivot, Korhut Mihály végigjátszotta a találkozót a győztes együttesben.