Szenzációs magyar fordítás az Eb nyitányán

Székely Norbert együttese szenzációs utolsó negyedet produkálva megverte 88-84-re Szlovéniát jelentős lépést téve ezzel a továbbjutás felé.

A Szerbiában, és Lettországban rendezett Európa-bajnokságon a magyar női kosárlabda válogatott Szlovéniával játszotta le nyitómérkőzését.

A magyar válogatott az első negyedben jól kezdett, de Oblakkal nem tudott mit kezdeni, így a szlovén csapat 3 pontos előnnyel fordult az első negyed végén. (22-25)

A második játékrészben is jól tartotta magát Székely Norbert együttese, de Oblakkal továbbra sem tudtuk tartani a lépést, és sajnos rengeteg támadólepattanót adtunk az ellenfélnek, amely így két ponttal vezetett a félidőben. (36-38).

A fogadkozásnak meglett az eredménye. Magyarország legyőzte Szlovéniát.

A harmadik játékrészben továbbra is problémánk volt a támadólepattanóval, de már sokkal jobb volt a támadójátékunk. Határ Bernadett jól játszott, magasságára nagy szükségünk volt. Közben az egyik alapemberük megsérült, de Szlovénia még így is vezetett a harmadik negyedben, tíz ponttal. (59-69)

A negyedik negyedben a magyar válogatott kezdte átvenni a játékirányítást, noha Szlovénia már 14 ponttal is vezetett. Határ mellé feltársult Turner is, és elkezdtek bemenni a kinti dobások, így 1 perc 19-el a vége előtt már átvettük a vezetést (85-83). Innen pedig már nem engedtük ki a győzelmet a kezünkből, és 88-84-re vertük meg a szlovén válogatottat.

Fotó: Facebook.com/MKOSZ