Tóth Krisztián az első magyar érmes a Universiadén

A nyitóünnepség magyar zászlóvivője csodásan versenyzett.

Tóth Krisztián harmadik helyen végzett a cselgáncsozók 90 kilogrammos kategóriájában a Nápolyban zajló 30. nyári Universiadén, melyen ő az első magyar érmes.

A nyitóünnepség magyar zászlóvivője az első mérkőzésén kikapott, a folytatásban viszont a bronzmeccsig küzdötte magát. A helyosztón a török Sismanlar Mert győzte le ipponnal.

"Sajnálom az első meccset, ahol tompa voltam. Ez annak is köszönhető, hogy járatkésés miatt 26 órás út után érkeztünk meg Nápolyba" - nyilatkozta versenye végén a Magyar Egyetemi és Főiskolai Szövetség tájékoztatása szerint a Testnevelési Egyetem 25 éves dzsúdósa. "Utána már dacból is küzdöttem. Most már csak arra vágyom, hogy kialudjam magam."

A magyar női kosárlabdacsapat, mely szerdán a cseh együttestől két ponttal kapott ki - csütörtökön Japán ellen lépett pályára, és simán, 61-47-re veszített.

A magyar küldöttségben 38 felsőoktatási intézmény 160 sportolója kapott helyet. Az egyetemisták olimpiájának nevezett nápolyi eseményen a magyar fiatalok 12 sportágban - atlétika, íjászat, cselgáncs, kosárlabda, ritmikus gimnasztika, röplabda, tekvondó, tenisz, torna, úszás, vívás és vízilabda - versenyeznek.

Fotó: MTI (archív)