Profi ökölvívás: Eb-címet szerzett Kovács Attila!

Kovács "Vipera" Attila megszerezte a Boksz Világszervezet (WBO) nagyváltósúlyú Európa-bajnoki címét, miután a szentesi Magyar Ring ökölvívó gálán többségi döntéssel legyőzte a francia Dieudonne Belingát.

A találkozó nagy részében Kovács volt a kezdeményezőbb, a szoros mérkőzés 7. felvonásában a fordított alapállású Belinga váltani próbált, többet mozgott előre.

A pontozók közül ketten a magyar öklözőt látták jobbnak (96-94, 97-93), míg a harmadik, Budai Ferenc döntetlenre hozta (95-95) a meccset.

A felvezető programban második profi mérkőzésén begyűjtötte az ideiglenes cirkálósúlyú magyar bajnoki címet Szellő Imre, miután a 10 menetes összecsapáson egyhangó pontozással legyőzte Bozai Gyulát.

Szellő pontos akciókat vezetett, míg a gyengén védekező, de nagy szívvel küzdő Bozai erejéből csak a tisztes helytállásra futotta.

Szellő a harmadik felvonás végén megrendítette riválisát, valamint a 10. menet végén padlóra is küldte Bozait, de az idő előtti befejezés elmaradt.

A kispehelysúlyú Bedák Zsolt egyhangú pontozással verte a grúz Georgi Gacsecsiladzét.

A 6 menetes meccset a pontosabb Bedák uralta, győzelme egy pillanatig sem forgott veszélyben.