Kriza Anna bronzérmes az ifjúsági cselgáncs-világbajnokságon

A magyar sportoló a 48 kilogrammosok súlycsoportjában szerzett bronzot a vigaszágon.

Kriza Anna bronzérmet nyert a 48 kilogrammos súlycsoportban az Almatiban zajló ifjúsági cselgáncs-világbajnokságon.

A Miskolci VSC versenyzője a judoinfo.hu szakportál beszámolója szerint a csütörtöki versenynapon az első fordulóban indiai, a második körben kazah riválist vert meg, mielőtt a negyeddöntőben a horvát Ana Viktorija Puljiz ipponnal legyőzte őt.
Kriza a vigaszágon az ifjúsági Eb-ezüstérmes portugál Raquel Britót, majd a harmadik helyért a brazilok korosztályos kontinensbajnokát, Alexia Nascimentót verte, így került a nyakába a bronzérem.
Ez volt a kazahsztáni verseny második magyar dobogós helyezése, szerdán a 40 kilogrammos Mamira Luca aranyérmet szerzett.

Borítókép: Olimpia.hu