Kegyetlen: 27. mérkőzését is KO-val nyerte meg a tehetség!

Deontay Wilder 27. profi mérkőzését is kiütéssel nyerte meg. A nehézsúlyú reménység kevesebb, mint két menet alatt verte meg Matthew Greert.

Az amerikaiak nehézsúlyú reménysége, Deontay Wilder szombat este 27. profi mérkőzését is megnyerte. A huszonhét esztendős bokszoló a mexikói Villahermosában lépett ringbe a felhozó embernek számító, Matthew Greer ellen. A várakozásoknak megfelelően a ”Bronz Bombázó” kevés időt töltött a ringben, ugyanis már a második menetben megállította az amerikai ellenfelét, vagyis a 27. összecsapását is kiütéssel nyerte meg. Érdekesség, hogy a mérkőzés után kikezdték Wildert, mondván egy tehetségtelen bokszoló és egy TOP 10-es ökölvívó ellen simán kikapna.

A New Yorki Madison Square Garden-ben is fontos gálát rendeztek meg. Az este főmérkőzésén Orlando Salido próbálta megvédeni WBO (Boksz Világszervezet) pehelysúlyú világbajnoki címét a veretlen Miguel Angel Garcia ellen. A huszonöt esztendő amerikai kihívó az első menetben kétszer ütötte le a címvédőt. Salido nem tudta felvenni a mérkőzés ritmusát, sőt a harmadik és a negyedik felvonásban is padlót fogott.

A nyolcadik menetben a két bokszoló véletlenül összefejelt, amelynek következtében Garciának eltörött az orra. Az orvos nem engedte tovább a mérkőzést, így következhetett a pontozás. Az összecsapást természetesen Garcia nyerte meg (79-69, 79-69, 79-70), így elhódította a WBO világbajnoki címét.

A WBA (Boksz Világszövetség) középsúlyú világbajnoka, Gennady Golovkin Gabriel Rosado ellen védte meg az címét. Fontos megjegyezni, hogy Rosada bal szeme súlyosan felszakadt. Nos, a kihívót a hetedik menetben mentette meg az edzője, aki bedobta a törölközőt. A WBO nagypehelysúlyú világbajnoka, Roman Martinez csak döntetlent ért el Juan Carlos Burgos ellen.