Ez igen! Négy magyar érem Porecben

A magyarok ezzel a négy éremmel zárták a korosztályos Eb-t.


Nagyszerűen szerepelve négy érmet szereztek a magyarok a poreci U23-as cselgáncs Európa-bajnokság keddi zárónapján.

Az ippon.org tanúsága szerint legjobban a +100 kilogrammban érdekelt Sipőcz Richárdnak sikerült a nap, a Széchenyi Egyetem dzsúdósa ugyanis bejutott a döntőbe, ott pedig a georgiai Gela Zaalishvilit a ráadásban ipponnal legyőzte.


(Kép: judoinfo.hu)

A 100 kilós Végh Zsombor szintén fináléba verekedte magát, neki azonban nem sikerült nyernie, kikapott a dán Mathias Madsentől, így ezüstéremmel zárta a kontinensviadalt.


(Kép: judoinfo.hu)

A 90 kilogramm mindkét magyarja, Gőz Zsombor és Tóth Apor is éremért dzsúdózhatott a késő délutáni programban, méghozzá egymással. Csatájukat Gőz nyerte meg, ezzel ő állhatott fel a dobogó alsó fokára, Tóth pedig ötödik lett.


(Kép:judoinfo.hu)


(Kép: judoinfo.hu)

A nap negyedik magyar érme a női +78 kilogrammban küzdő Szigetvári Mercédesz nevéhez fűződött, aki az elődöntőt elveszítette, de a harmadik helyért rendezett összecsapáson győzni tudott.


(Kép: judoinfo.hu)

A férfi 81 kilóban Rajkai Róbert volt közel az éremszerzéshez, ám végül be kellett érnie az ötödik hellyel, miután a helyosztón kikapott ukrán riválisától.


(Kép: judoinfo.hu)

A magyarok ezzel a négy éremmel zárták a korosztályos Eb-t.

Junior Európa-bajnokság, Porec
FÉRFIAK

60 KG (30 induló)
1. Ketag Basajev (orosz)
2. Oleg Verediba (ukrán)
3. Romain Valadier Picard (francia)
3. Salih Yildiz (török)
5. Emiel Jaring (holland)
5. Abu Muszlim Parcsijev (orosz)
7. Amrah Salimli (azeri)
7. Gabin Supervielle (francia)
NAJI DÁVID (Kaposvári JK) és
VIDA ANDRÁS (Győri AC) helyezetlen

66 KG (38 induló)
1. Kazbek Nagucsev (orosz)
2. Luka Kapanadze (grúz)
3. SZEGEDI DÁNIEL (Ceglédi VSE)
3. Abrek Nagucsev (orosz)
5. Viljar Lipard (észt)
5. Ivo Verhorstert (holland)
7. SZEREDÁS BOTOND (Nippon Sport JC)
7. Marc Latisev (moldovai)

73 KG (42 induló)
1. Armen Agajan (orosz)
2. Hamzat Ahmarov (orosz)
3. Koen Heg (holland)
3. Jus Mecilosek (szlovén)
5. Turpal Djoukaev (finn)
5. Daniel Pochop (cseh)
7. Alessandro Magnani (olasz)
7. Edoardo Mella (olasz)

81 KG (38 induló)
1. David Karapetyjan (orosz)
2. Artyom Bubir (ukrán)
3. Tizie Gnamien (francia)
3. Muhammat Koc (török)
5. Adam Kopecky (cseh)
5. Eljan Hajiyev (azeri)
7. TÓTH BENEDEK (Rákosvidéke Hajtós DSE)
7. Aurelien Bonferroni (svájci)
NERPEL GERGELY (Rákosvidéke Hajtós DSE) helyezetlen

90 KG (27 induló)
1. Francis Damier (francia)
2. Alex Cret (román)
3. SÁFRÁNY PÉTER (Miskolci VSC)
3. Manszur Lorszanov (orosz)
5. Miheli Bekauri (grúz)
5. Guy Gurevitch (izraeli)
7. Dymitrij Janczylik (lengyel)
7. Timur Valjejev (ukrán)

100 KG (15 induló)
1. Ilja Szulamanidze (grúz)
2. Mert Sismanlar (török)
3. Daniel Eich (svájci)
3. Eduard Serban (román)
5. Adil Karimli (azeri)
5. Kenny Liveze (francia)
7. VÉG ZSOMBOR (Ceglédi VSE)
7. Karl Prilinn Turk (észt)

+100 KG (14 induló)
1. SIPŐCZ RICHÁRD (Széchenyi ESE Győr)
2. Jevgenyij Baljevszkij (ukrán)
3. Valerij Jendovickij (orosz)
3. Szaba Inaneisvili (grúz)
5. Jamal Feyziyev (azeri)
5. Wojciech Kordyalik (lengyel)
7. Yves Ndao (belga)
7. Sidy Sarr (belga)

NŐK

48 KG (25 induló)
1. Andrea Sztojadinov (szerb)
2. Giulia Carna (olasz)
3. Raquel Brito (portugál)
3. Tamar Malca (izraeli)
5. Erza Muminoviq (koszovói)
5. Jacqueline Springer (osztrák)
7. Anasztaszija Balaban (bolgár)
7. Mireia Rodriguez (spanyol)
MAMIRA LUCA (Toto Sport) helyezetlen

52 KG (22 induló)
1. Faiza Mokdar (francia)
2. Naomi van Krevel (holland)
3. Sofia Asvesta (ciprusi)
3. Ana Viktorija Puljiz (horvát)
5. KRIZA ANNA (Miskolci VSC)
5. Aleksandra Janeczko (lengyel)
7. Marta Kuras (lengyel)
7. Ajelina Mazitova (orosz)

57 KG (29 induló)
1. Marica Perisics (szerb)
2. Ophelie Vellozzi (francia)
3. Veronica Toniolo (olasz)
3. Ozlem Yildiz (török)
5. KÁRMÁN ANDREA (UTE)
5. Natalja Jelkina (orosz)
7. Anasztaszija Csizevszka (ukrán)
7. Zuzanna Logozna (lengyel)

63 KG (24 induló)
1. Renata Zachova (cseh)
2. Laura Fazliu (koszovói)
3. Anja Obradovics (szerb)
3. Joanna van Lieshout (holland)
5. Rania Drid (francia)
5. Zarja Tavcar (szlovén)
7. Kamile Nalbat (francia)
7. Laura Vazquez (spanyol)
ÖZBAS SZOFI (Békés Megyei Kano JSE) és
VARGA BRIGITTA (KSI SE) helyezetlen

70 KG (24 induló)
1. Katarzyna Sobierajska (lengyel)
2. Joana Crisostomo (portugál)
3. Shaked Amihai (izraeli)
3. Ai Tcunoda (spanyol)
5. Lucie Jarrot (francia)
5. Anna-Lena Schuchter (osztrák)
7. Morgane Fereol (francia)
7. Evelina Kleinyte (litván)
CZERLAU JENNIFER (Miskolci VSC) helyezetlen

78 KG (15 induló)
1. Metka Lobnik (szlovén)
2. Kim Hooi (holland)
3. Inbar Lanir (izraeli)
3. Gabi Magassa (francia)
5. Carolina Mengucci (olasz)
5. Renee van Harselaar (holland)
7. FARKAS SZILVIA (Győri AC)
7. Petrunjela Pavic (horvát)

+78 KG (13 induló)
1. Lea Fontaine (francia)
2. Marit Kamps (holland)
3. Ruszlana Bulavina (ukrán)
3. Jelisz Sztarceva (orosz)
5. Georgiana Miler (román)
5. Helena Vukovic (horvát)
7. Nicki Norcic (szlovén)
7. Asya Tavano (olasz)

Kép: judoinfo.hu

Videók