Barka Emese aranyérmes a birkózó Európa Bajnokságon

Élete formájában, élete legjobbját hozta a magyar birkózó

Barka Emese hétszer szerzett Eb és Vb érmeket, de eddig mindig a bronzéremig jutott.

Most viszont élete legjobb formájával, élete legjobb eredményét produkálta.

A Csepeli BC kiválósága remek birkózással bejutott a bukaresti Európa-bajnokság péntek esti döntőjébe. Az 57 kilogrammos versenyző román, azeri és bolgár ellenfeleket legyőzve jutott be az Eb-ezüstérmes, vb-bronzérmes ukrán Kit elleni fináléba.

A 29 éves versenyző már a fináléba jutással nyert, hiszen eddigi legjobb eredményét biztosította be magabiztos versenyzésével.

A döntőben Tetjana Kit volt az ellenfele, aki azonnal lábra támadott, és szerzett is ezzel két pontot, de Ritter Árpád szövetségi kapitány kikérte a challenget, amit jogosnak ítéltek, így rögtön meg is volt az egyenlítés. Az ukrán ezt követően nem igazán igyekezett, és passzivításért meg is intették, majd szabálytalanságért ismét. Utána már hiába próbálkozott, Barka Remekül védekezett és 4-2 arányban nyert.

BIRKÓZÓ EURÓPA-BAJNOKSÁG (BUKAREST)
NŐI 57 KG, DÖNTŐ
Barka Emese–Tetjana Kit (ukrán) 4:2

A 2019. évi felnőtt Európa-bajnokság női versenyében 26 nemzet, 139 birkózója állt rajthoz.

Fotó: Getty Images