Női kosárlabda Eb - Legyőzték a házigazdákat a magyarok

A magyar női kosárlabda-válogatott 74-70-re legyőzte szombaton a házigazda cseheket, s ezzel már biztos, hogy továbbjut a csoportjából.

A magyar női kosárlabda-válogatott 74-70-re legyőzte szombaton a házigazda cseheket Királyváradon (Hradec Kralove), az Európa-bajnokság második fordulójában, s ezzel már biztos, hogy továbbjut a csoportjából.

A pénteki nyitókörben alulmaradt csapatok találkozójának első félideje rendkívül kiegyenlített csatát hozott, melynek során tízszer volt egyenlő az állás. A 38-38-ról induló folytatásban a csapatkapitány Fegyverneky Zsófia, valamint Nagy-Bujdosó Nóra vette vállaira a csapatot, így 30 perc elteltével 55-50 állt az eredményjelzőn. A hajrában Stefan Svitek együttese óriásit küzdött, és végül megérdemelten győzte le a továbbra is nyeretlen házigazdákat. A meccs legjobbja a 21 pontos Nagy-Bujdosó lett.

A válogatott hétfőn 12.30 órakor az ukránokkal találkozik, akik szintén egy győzelemmel és egy vereséggel állnak. A kvartett győztese - várhatóan a spanyol együttes - közvetlenül a prágai negyeddöntőbe jut, a második és harmadik helyezett kedden nyolcaddöntőt játszik, az utolsó pedig befejezi szereplését.