Hiába küzdött a magyar csapat, kikapott a női kosárlabda-válogatott

Öt perccel a vége előtt vezettek Székely Norbert tanítványai, de a hajrá az ellenfélé volt.

A magyar női kosárlabda-válogatott 68-63-ra kikapott a hollandoktól szombaton Amszterdamban az Európa-bajnoki selejtezősorozat harmadik fordulójában.

Az amszterdami buborékba ötvenszázalékos mérleggel érkezett magyarok - akik egy éve 66-56-ra kikaptak mostani ellenfelüktől - gyengén kezdtek, és már a nyitónegyedben 13 pontos hátrányba kerültek. Mivel csak Dubei Debóra kapta el a fonalat, hamarosan húsz pontra nőtt a különbség, a nagyszünetben 23-35 volt az állás.

A fordulás után fokozatosan zárkóztak fel a magyarok, az utolsó játékrészben 50-54-nél négy pontra csökkent a fáradó házigazdák előnye. Barnai Judit büntetőivel a 35. percben először vezetett Székely Norbert együttese, de a hajrát a hollandok bírták jobban.

A selejtezők egy februári buborékban fejeződnek be, a kilenc csoportból a győztesek és az öt legjobb második jut ki a jövő júniusi Európa-bajnokságra, amelynek Spanyolország és Franciaország ad otthont.

Borítókép: Facebook.com/ Magyar női kosárlabda-válogatott