Könnyed győzelemmel kezdte a negyeddöntőt a címvédő Sopron

A mérkőzés legjobbja a házigazdák centere, Határ Bernadett lett 17 ponttal.

Könnyed győzelemmel kezdte meg a címvédő Sopron a női kosárlabda NB I negyeddöntőjét csütörtökön a ZTE ellen.

Az előjelek a vasárnap hetedik Magyar Kupa-trófeáját begyűjtő Sopron mellett szóltak, amely a bajnoki alapszakaszban mindkétszer legyőzte ellenfelét, ráadásul a pécsi MK-negyeddöntőben is magabiztosan verte a zalaiakat. A csütörtöki meccs gyakorlatilag az első negyedben eldőlt, amelyet 23-5-re hozott a Sopron, a vendégek csak a második szakaszban találtak magukra, a harmadikat - igaz, csak négy ponttal, de - szintén megnyerték. Az utolsó játékrész egy 17-2-es hazai rohammal indult, amely egyértelművé tette a címvédő diadalát. A mérkőzés legjobbja a házigazdák 208 centis centere, Határ Bernadett lett 17 ponttal. Az egyik fél második sikeréig tartó párharc vasárnap folytatódik Zalaegerszegen.

A PEAC és a Cegléd találkozott a Magyar Kupa elődöntőjében, akkor a végül ezüstérmes ceglédiek egy utolsó másodperces kosárral nyertek. Az NB I alapszakaszában 1-1-re végeztek egymással a felek, és ezúttal is szoros meccset vívtak, melyből hosszabbítás után a Pécs került ki győztesen.

Az alapszakaszgyőztes Szekszárd a negyeddöntőbe nyolcadikként bejutott Vasassal került szembe a csalódott csapatok meccsén, ugyanis mindkét gárda már a negyeddöntőben búcsúzott a kupahétvégén. A tolnaiak ezzel együtt hozták a papírformát, a nagyszünetben már 52-19-re elhúztak, és végül 65 (!) ponttal nyertek.

negyeddöntő, 1. mérkőzések:

UNIQA Sopron-ZTE Női Kosárlabda Klub 77-47 (23-5, 15-16, 17-21, 22-5)

PEAC-Pécs - VBW CEKK CEGLÉD 82-76 (9-14, 21-14, 25-22, 12-17, 15-9) - hosszabbítás után

Atomerőmű KSC Szekszárd-Vasas Akadémia 102-37 (24-10, 28-9, 20-12, 30-6)