A Győr hatalmas csatában győzte le a Sopront

A Győr hazai pályán legyőzte a címvédő Sopront a női kosárlabda NB I döntőjének második, csütörtöki mérkőzésén, ezzel egyenlített az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcban.

Nagy lendülettel kezdett a Győr. Ciglar duplája és a kezdőben helyet kapó Laklóth triplájával 5-0-val indítottak. Az első soproni kosarat a harmadik perc elején a hétfői napon remek teljesítményt nyújtó Fegyverneky szerezte (5-2). Nagy-Bujdosó gyorsan összeszedett két személyi hibát, így az ötödik perc elején cserére kényszerült Fűzy Ákos (7-6). A negyed végére a címvédő Sopron a szerb Sara Krnjic vezetésével megfordította az eredményt, sőt egy pontos előnnyel fordulhatott a második felvonásra.

A második negyed legelején a Sopron Szabó kosarával tovább növelte előnyét. A 2. percben Laklóth triplájával kiegyenlített a Győr. A két csapat fej-fej mellett haladt. Mindkét együttes védekezése kimagasló volt. Támadásokban már nem villogtak a csapatok.  A két alakulat között kialakult az egy-két pontos különbség. A felvonás közepén, még a Sopron vezetett, majd a Győr zona védekezésre váltott, amivel a vendégek nem tudtak mit kezdeni. A hazaiak 33-32-es vezetéssel vonultak az öltözőbe.

Térfélcsere után több hazai helyzet is kimaradt, így a címét nemrég a Magyar Kupában megvédő Sopron fokozatosan eltávolodott ellenfelétől, amely azonban rákapcsolt, és 48-45-ről kezdte a zárószakaszt. Az utolsó játékrészben a tavaly ötödik helyen végzett győriek hat ponttal elhúztak, ám a túloldalon Fűrész bedobta Székely Norbert alakulatának első tripláját, amelyre a horvát Ciglar öt ponttal válaszolt. A hajrá aztán a hazaiaké lett, a fordulatos találkozó legjobbja a Győr amerikai centere, Quanitra Hollingsworth lett 17 ponttal és 13 lepattanóval. A hajrá aztán a hazaiaké lett, a fordulatos találkozó legjobbja a Győr amerikai centere, Quanitra Hollingsworth lett 17 ponttal és 13 lepattanóval.

A győri diadal egyben azt jelenti, hogy a Sopron - 27 győzelem után - elszenvedte első vereségét az NB I 2011/2012-es idényében.

Az egyik fél harmadik sikeréig tartó finálé harmadik mérkőzésére vasárnap 15:45 órakor kerül sor Sopronban.