Tizedik BL-meccsén kilencedszer betlizett a Szolnok

A Szolnoki Olaj hazai pályán kikapott kedden a német Ludwigsburgtól a férfi kosárlabda Bajnokok Ligája tizedik fordulójában.

Sztojan Ivkovics gárdája remekül tartotta magát az első félidőben: a németek 19-28-ra elhúztak, ám öt perccel később már a Tisza-partiak vezettek. A nagyszünetben 44-49 volt az állás, hazai részről a montenegrói Milos Borisov ekkor 10 pontnál tartott.

Térfélcsere után tíz ponttal meglépett a Ludwigsburg, főként mivel cserejátékosai ekkorra 37 pontot gyűjtöttek az Olaj 13-ához képest. A hajrában a házigazdák már nem tudtak közelebb kerülni riválisukhoz, így elszenvedték kilencedik vereségüket a BL-ben.

A Szolnok január 4-én a szerb Partizanhoz látogat.

A magyar bajnok kilenc forduló után 1/8-es győzelmi mérleggel a csoport utolsó, nyolcadik helyén állt, a Ludwigsburg (6/3) pedig a harmadik volt. A két gárda németországi összecsapását az ellenfél nyerte 99-56-ra.