Kosárlabda Euroliga - Kikapott a Sopron

A Jekatyerinburggal szemben maradt alul az MKB Euroleasing Sopron a női kosárlabda Euroliga B csoportjának negyedik fordulójában.

Sajnos nem borult a papírforma, és egy héttel a Fenerbahce elleni kudarc után az MKB Sopron második vereségét is elszenvedte az Euroligában. A Jekatyerinburg először játszott hazai pályán a sorozatban, s a várakozásoknak megfelelően az első percektől kezdve dominálta a mérkőzést, amit végül a 18 pontig jutó Bibrzyckának, a 17 pontos Langhornenak és a 16-16-ot szóró Grudának és Stepanovának köszönhetően könnyedén meg is nyert. A soproniak legjobbja Tamane és McCoughtry volt, előbbi Bibryczkához hasonlóan szintén 18 pontot dobott, míg az amerikai idegenlégiós 14 pontot ért el. A legtöbb lepattanót az egész mezőnyben szintén két idegenlégiósunk szerezte (Tamane tizenhármat, McCoughtry pedig tizenkettőt szedett le).

Az első két orosz kosarat Langhorne dobta a mérkőzésen, ám a Sopron előbb Tamane, majd Krivacevic kétpontosával egyenlített. Ez volt az utolsó eset, amikor egálra állt a mérkőzés, mert a Jekatyerinburg előbb két büntetővel (ismét Langhorne), majd Gruda duplájának köszönhetően négy ponttal ellépet, nem sokkal később pedig Pondexter növelte hat pontosra csapata előnyét. A Sopron Amber Holt büntetőinek és Honti triplájának köszönhetően az orosz óriás közelébe merészkedett, ám a Jekatyerinburg ezután már csak egyszer engedte Székely Norbert csapatát ilyen közel, s az oroszok a negyed utolsó két és fél percében kilenc pontos előnyre tettek szert (26-17).

A második negyedben először ismét Langhorne volt eredményes, majd orosz oldalon Stepanova és Gruda percei következtek. Soproni részről ismét Holt, Honti és Tamane próbált lépést tartani az ellenféllel, de a negyed végére a Jeka már 12 ponttal vezetett (44-32).

A szünet után sokáig nem dobott pontot egyik csapat sem, ám a házigazda szépen lassan 17 pontos hizlalta előnyét, a soproniak játéka sajnos kicsit szétesett (59-42). Az utolsó tíz percben a Jekatyerinburg az első negyedhez hasonlóan több mint 20 pontot dobott, s 80-61-re nyert.

UMMC JekatyerinburgMKB-Euroleasing Sopron (26-17, 18-15, 15-10, 21-19)

UMMC Jekatyerinburg: Pondexter 11/3, Bibrzycka 18/12, Arteshina -, Langhorne 17, Gruda 16 Cs.: Stepanova 16, Nolan -, Vidmer 2, Ostrukhova -

MKB-Euroleasing Sopron: Honti 5/3, McCoughtry 14, Holt 11, Krivacevic 6, Tamane 18 Cs.: Abramzon 2, Fűrész 1, Szabó -, Varga Zs. 4