Kosárlabda: a győriek Euroliga-győzelemmel zárták az évet

A Győr hazai pályán meglepően könnyed győzelmet aratott a lengyel Kraków felett a női kosárlabda Euroliga nyolcadik fordulójában.

A hét forduló után 3 győzelemnél és 4 vereségnél tartó győriek a nyitónegyedben egyenrangú ellenfelei voltak a 4/3-as mérleggel rendelkező krakkói csapatnak, amelyben a magyar válogatott Horti Dóra mellett az idén olimpiai és WNBA-bajnok - és a tengerentúli bajnokság legjobbjává választott - Tina Charles is szerepelt. A hazaiak húzóembere ezúttal a nyáron érkezett ausztrál Natalie Hurst és a remek dobófomában lévő Laklóth Anna volt. A remekül lepattanózó magyar bajnok a nagyszünetben 40-38-ra vezetett.

Fordulás után meglódult Füzy Ákos együttese, és főként Hurst révén 14 ponttal elhúzott (59-45), a lengyelek öt és fél percen át nem találtak a gyűrűbe, és a harmadik játékrészben csak 9 pontig jutottak. Az 59-47-ről induló zárószakaszban már 16 ponttal meglépett a Rába-parti alakulat (63-47), amelyben ekkor már a lett Ieva Kublina is remek kosarakat dobott. A házigazdák a hátralévő időben rendre kihasználták a legutóbb Euroliga-negyeddöntős Kraków gyenge védekezését, és végül meglepően sima győzelmet arattak.

A 4/4-es mérlegnél tartó győriek január 8-án a Szpartak Moszkvához látogatnak.