Fájdalmas vereség: Győrt is bevették a törökök

A Győr hazai pályán nagy csatában kikapott a török Fenerbahcétól csütörtökön a női kosárlabda Euroliga harmadik fordulójában, így továbbra is nyeretlen.

Női Euroliga, A csoport, 3. forduló:
Győr-Fenerbahce (török) 64-66 (16-21, 16-16, 13-11, 19-18)

A magyar csapat legjobb dobói: Simon 14, Kiesel 11, Hruscakova 10.

Az Euroliga nyitányán a győriek házigazdaként 90-51-re kikaptak a tavaly győztes cseh USK Prahától, majd 77-65-ös vereséget szenvedtek Schióban. A harmadik fordulóban egy ismerős arc is akadt a túloldalon, a Fenerbahce egyik kulcsjátékosa ugyanis a magyar válogatott honosított sztárja, Quigley Allie.

A Simon Zsófia vezette Rába-partiak eleinte tartották a lépést a török bajnokkal annak ellenére, hogy csak a 14. percben szerezték első triplájukat, s ekkor az ellenfél már négynél járt. A nagyszünetben 32-37 volt az állás.

A Győr az amerikai Brianna Kiesel kosaraival megnyerte a harmadik negyedet, így az utolsó szakasz 45-48-ról indult. Völgyi Péter vezetőedző együttese kilenc másodperccel a vége előtt a fehérorosz Tatszana Lihtarovics büntetőivel kiegyenlített (64-64), ezután viszont Quigley is hibátlanul büntetőzött, így a 2013-ban és 2014-ben is Euroliga-döntős isztambuliak kicsikarták a győzelmet.

A Győr december elsején - az Európa-bajnoki selejtezők után - a szintén nyeretlen lengyel Krakówot fogadja.