A Sopron lelépte a Galatasarayt

Kiemelkedő védekezés, újabb győzelem!

A Sopron Basket hazai pályán 73-44-re legyőzte a török Galatasarayt szerdán a női kosárlabda Euroliga 13. fordulójában.

Eredmény:
Női Euroliga, 13. forduló, B csoport:

Sopron Basket-Galatasaray (török) 73-44 (16-14, 28-12, 11-16, 18-2)

Lehet, hogy egy kép erről: szöveg

Az elmúlt három idényben rendre négyes döntőbe jutó Sopron - amely már az NB I-ben is elvesztette veretlenségét - 13. fordulós mérkőzése kedden némileg kétségessé vált, mivel a törökországi hóhelyzet miatt minden járatot töröltek Isztambulból, így a Galatasaray csak szerdán reggel tudott útnak indulni. Emiatt a találkozó 18 helyett 21 órakor kezdődött el. A két csapat isztambuli találkozóján az ellenfél bizonyult jobbnak 67-61-re, ugyanakkor Gáspár Dávid együttese mellett szólt ezúttal, hogy a novemberben 27 pontot szóró Anete Steinberga nemrég vállsérülést szenvedett, így a lett center nem tartott társaival Sopronba. Ami pedig az egymás elleni örökmérleget illeti, az eddigi hét meccsen négyszer magyar siker született.

A túloldalon akadt egy ismerős arc is a hazai szurkolók számára Tina Krajisnik személyében, az Európa-bajnok szerb center ugyanis 2014-től tavalyig az NB I-ben, ebből négy idényt Sopronban légióskodott. A mérkőzés első negyedében kiegyenlített küzdelmet vívtak egymással a 7/4-es mutatóval csoportelső soproniak, valamint az 5/6-tal hatodik törökök, a második felvonásban azonban remekelt és meglépett a házigazda. A harmadik játékrészben felzárkózott ugyan a vendégcsapat, de nem tudta nyílttá tenni a találkozó hátralévő részét. Sőt, a záró negyedre teljesen elfogytak a törökök, így hengerelt a Sopron, amelyben az év magyar játékosává választott Határ Bernadett, a franciákkal Tokióban olimpiai bronzérmes Gabby Williams, valamint a rutinos Fegyverneky Zsófia vitte a prímet.

A Sopron szombaton egy korábban koronavírus-fertőzések miatt elhalasztott meccs pótlásán a szintén török Fenerbahcét fogadja. A kontinentális elitsorozat főtábláján két csoportban zajlanak a küzdelmek. Az első négy helyezett a negyeddöntőben folytatja, az 5-6. helyezettek pedig az Európa Kupa negyeddöntőjébe kerülnek.

Borítókép és fotók: Sopron Basket/Facebook