Továbbjutott a Körmend az Európa Kupában

Szoros meccset nyertek Lengyelországban a Vas megyeiek.

Eredmény, 5. forduló, H csoport:

Legia Warszawa (lengyel)-Egis Körmend 68-78 (18-24, 18-16, 10-21, 22-17)

A H csoportban a Körmend 3/1-es győzelmi mérleggel érkezett a Legiához, amely 1/3-as mutatóval várta a folytatást, és októberben 74-60-ra kikapott a vasiak otthonában.
A szerdai meccsen ragyogóan kezdett a Körmend, az ötödik percben már 15-2-re vezetett. A folytatásban az első szünetig már csak háromszor találtak be a vendégek - igaz, mindhárom tripla volt -, így a lengyelek felzárkóztak. A második negyedben végig szoros volt az állás, de a Legia egyszer sem tudta átvenni a vezetést.
A 24. percben még csak 47-43-ra vezetett a magyar együttes, ám ezt követően sokat javult a védekezése, és egy 22-3-as sorozattal eldöntötte a meccset. A hátralévő időben jelentősen csökkentették hátrányukat a varsóiak, de az egyenlítésre nem volt esélyük.
A mezőny legeredményesebb játékosa a körmendi Justin Edwards volt 23 ponttal, csapattársai közül Frank Rahim Turner 15, Travis Taylor 12 pontig jutott.
A kvartettek első két helyezettje jut a 16 csapatos második szakaszba, ahol négy kvartettbe sorolják majd a résztvevőket. A lengyel fővárosban aratott sikerével a körmendiek biztosították továbbjutásukat.

A csoport állása:

1. Egis Körmend 9 pont (400-370), 2. Bakken Bears (dán) 9 (425-402), 3. Legia Warszawa 6 (402-403), 4. Kataja (finn) 6 (394-446)

Borítókép: Facebook.com/ Egis Körmend Hivatalos