Nagy csatában kikapott a Szekszárd

A magyar csapat a bronzéremért küzdhet az Eurokupa négyes döntőjében.

A házigazda Atomerőmű KSC Szekszárd 63-58-ra kikapott az olasz Veneziától a női kosárlabda Európa Kupa négyes döntőjének pénteki elődöntőjében, így a vasárnapi helyosztón a bronzéremért küzdhet.

Eredmény, elődöntő:
Venezia (olasz)-Atomerőmű KSC Szekszárd 63-58 (17-17, 18-16, 13-14, 15-11)

A magyar csapat pontszerzői: Goree 13, Friskovec 12, Bonner 10, Studer 10, Theodoreán 5, Krnjics 4, McCall 4

A Szekszárd remek formájáról sokat elárult, hogy bejutott az NB I döntőjébe, ahol a favorit - a jövő hétvégén az Euroliga négyes döntőjében szereplő - Sopron Basket lesz az ellenfele. Az olasz bajnokságban éllovas Venezia a múlt hétvégén nem tudott meccsel hangolni az EK Final Fourra, mivel ellenfele, a Battipaglia koronavírus-fertőzöttek miatt nem állt ki ellene. A velenceiek mindössze egy meccset vesztett el a jelenlegi szezonban.

A tolnaiak 18/4-es győzelmi mérleggel, harmadikként fejezték be az NB I alapszakaszát, majd a negyeddöntőt és az elődöntőt is veretlenül zárták.

Pénteken a történelmi mérkőzésen - Djokics Zseljko együttese először jutott európai kupasorozat végjátékába - 12-4-gyel kezdtek, főként a válogatott Studer Ágnes révén. A Venezia azonban összeszedte magát, és a nyitónegyed végére kiegyenlített (17-17).

A folytatásban 26-19-re elhúztak a vendégek, de a Szekszárd a honosított Goree Cyeshának köszönhetően nem szakadt le, csakhogy az olasz csapat egy 8-0-s rohammal ismét meglépett. A hazaiak ekkor is felzárkóztak, a nagyszünetben 35-33-ra vezetett a rivális, Goree pedig - a mezőny legjobbjaként - 13 pontnál tartott.

Térfélcsere után 33-37-nél a magyar együttes egy 10-0-s sorozattal fordított, ekkor a szlovén Zala Friskovec és a nemrég szerződtetett kétszeres WNBA-bajnok DeWanna Bonner is bekapcsolódott a pontgyártásba. Az utolsó szakasz ennek ellenére 48-47-es olasz előnnyel indult.

A zárónegyedben fej fej mellett haladt a két gárda, sok rontott dobás jelezte a nagy tétet, 53-53-nál Theodoreán Alexandra a sarokból dobott triplát. Az utolsó perc 58-57-es hazai vezetéssel kezdődött, de az izgalmas hajrából az olaszok jöttek ki jobban.

Az EK-ban legutóbb 2005-ben rendeztek négyes döntőt - azóta oda-visszavágós rendszerű volt a finálé -, de a koronavírus-járvány miatt az idén ismét négyes tornára kerül sor, a résztvevők egészsége és biztonsága érdekében buborékos rendszerben.

A második elődöntőben a francia Carolo Basket és a spanyol Valencia találkozik 20 órakor. A Szekszárd ennek a mérkőzésnek a vesztesével találkozik a vasárnap 16.30-kor kezdődő bronzcsatában.