A Houston is bejutott a főcsoport-elődöntőbe

A Houston hazai pályán legyőzte a Dallast, így 4-1-es összesítéssel jutott tovább az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság (NBA) rájátszásában.

A 2009 óta első playoff-párharcát megnyerő Rocketsben James Harden 28 pontot, Dwight Howard pedig 18 pontot és 19 lepattanót gyűjtött. A texasi "szomszédvárnál" 26 triplakísérletből mindössze 5 hullott a gyűrűbe, a Mavericks 2011-es bajnoki címe óta egyetlen párharcot sem nyert meg. A címvédő San Antonio izgalmas meccsen diadalmaskodott a Los Angeles Clippers vendégeként, így 3-2-re vezet. A Spurs előnye egy 7-1-es hazai rohamot követően egy pontra olvadt az utolsó percben, de Blake Griffin sorsdöntő dobást rontott öt másodperccel a vége előtt 107-108-nál, DeAndre Jordan pedig hiába pöckölte be a lepattanót, a videofelvétel szerint a gyűrűn belül ért a labdához. Griffin 30 ponttal és 14 lepattanóval, a túloldalon Tim Duncan 21, Kawhi Leonard pedig 18 ponttal zárt. A Clippers 16 büntetőt hagyott ki, és 14 triplakísérletéből csak egy (!) volt sikeres.

Főcsoport-negyeddöntő, Nyugati főcsoport:
Houston Rockets-Dallas Mavericks 103-94
A végeredmény: 4-1 a Houston javára.

Los Angeles Clippers-San Antonio Spurs 107-111
Az állás: 3-2 a San Antonio javára. A párharcok az egyik fél negyedik győzelméig tartanak.