Kikapott a Falco Oroszországban

A szombathelyi csapat nem jutott be a nyolcaddöntőbe.

A Falco KC Szombathely kikapott az orosz Nyizsnyij Novgorod vendégeként kedden a férfi kosárlabda Bajnokok Ligája csoportkörének hatodik, utolsó fordulójában, így nem jutott tovább a nyolcaddöntőbe.

Eredmény:
BL, csoportkör, 6. (utolsó) forduló, D csoport:
Nyizsnyij Novgorod (orosz) - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 73-68 (17-10, 21-19, 10-20, 25-19)
A magyar csapat legjobb dobói: Váradi 11, Keller 11, Perl 11

A D csoportban már az utolsó játéknap előtt eldőlt, hogy a 4 győzelemmel és 1 vereséggel álló Zaragoza biztosan csoportgyőztes, a nyeretlen lengyel Lublin pedig sereghajtóként fejezi be az alapszakaszt. A spanyolok mögött a másik továbbjutó hely sorsa Nyizsnyij Novgorodban dőlt el, ahol ki-ki meccset vívtak egymással a házigazda oroszok és a szintén 3/2-es mérleggel álló Falco: a győztes csapat léphetett tovább a legjobb 16 közé. Az összecsapást nézők előtt rendezték meg a Nagornij Csarnokban.

A decemberben Szombathelyen 93-88-ra győztes hazaiak 11-10 után egy 6-0-ás rohammal elhúztak, és Váradi Benedek kosarai ellenére kisvártatva már tízpontos előnyben voltak. A legutóbbi magyar bajnok csak 20 százalékkal dobta a triplákat, és sok labdát eladott, így a nagyszünetben 38-29 volt az állás.

Térfélcsere után főként Perl Zoltánnak köszönhetően 43-40-re feljöttek, majd Kyan Anderson triplájával a hatodik perc után először vezettek a vendégek (44-45). A 48-49-ről induló zárószakasz azonban újabb fordulatot hozott, rákapcsolt a Novgorod, és egy 12-0-ás rohammal gyakorlatilag eldöntötte a meccset. Gasper Okorn vezetőedző együttese a hajrában 70-59-ről még 70-68-ra felkapaszkodott, de az utolsó másodpercekben ismét a hazaiak voltak jobbak. Így a Falco a csoport harmadik helyén fejezte be szereplését a BL-ben.