Szoros meccsen kapott ki a magyar kosárlabda-válogatott

A magyar férfi kosárlabda-válogatott 83-78-ra kikapott Bosznia-Hercegovina vendégeként pénteken a világbajnoki selejtezősorozat második szakaszának a harmadik fordulójában.

Ivkovics Sztojan szövetségi kapitány együttese - melyből klubkötelezettségei miatt hiányzott többek között Hanga Ádám - a kiegyenlített kezdést követően csakhamar hátrányba került. A hazaiak már 16 ponttal is vezettek, a magyaroknál csak a Németországban légióskodó Filipivity Márkó nyújtott kiemelkedő teljesítményt. A félidőben 52-38 volt az állás.

Fordulás után jött a fordulat: az óriási menetelésbe kezdő vendégek ledolgozták 17 pontos hátrányukat, sőt, az utolsó szakasz már kétpontos magyar előnyről indult (62-64). A remekül lepattanózó ellenfél 15-5-ös rohamot produkált, az utolsó perc azonban 79-76-ról kezdődött. A hajrá a balkániaknak sikerül jobban, így végül ők szerezték meg a két pontot, az Ivkovics-gárda legjobbja Filipivity lett 17 ponttal.

A vb-kvalifikáció negyedik fordulójában a magyarok Csehországot fogadják hétfőn Szombathelyen.

Fotó: hunbasket.hu