Heroikus küzdelemben jutott ki a magyar válogatott az Európa-bajnokságra

Az egész mérkőzésen szinte végig az osztrákok vezettek, majd a hosszabbításban Benke Szilárd triplájával jutott ki a kontinenstornára a magyar válogatott.

A magyar férfi kosárlabda-válogatott az ukrajnai buboréktornán harcolhatta ki az Európa-bajnokságra való kijutást.

Sztojan Ivkovics csapata négy mérkőzést játszik Ukrajnában, amik közül egyet kell megnyernie a kvalifikációhoz.  A tegnapi napon a magyar csapat kikapott az Európa-bajnok Szlovénia együttesétől 84-72-re.

A feldobás után a magyar válogatott hozta el a labdát, a találkozót  Váradi Benedek révén kosárral kezdtük, majd Eilingsfeld János dobott kintről kosarat. (0-5)

6:39-el az első negyed vége előtt Benke Szilárd szerzett triplát, aminek következtében már 9-3-ra vezettünk.

Ezután egy picit megtorpant a magyar csapat, egy 7-0-s szakasszal átvették a vezetést az osztrákok. (10-9)

4:23-al az első negyed vége előtt, egy eladott labda után Güttl szerzett könnyű kosarat. (12-9)

Az osztrákok egy perccel a vége előtt Mourati révén találtak be, aminek következtében öt pontra növelték az előnyüket, de Vojvoda válaszolni tudott fél perccel a negyed vége előtt. Majd két büntetőből talált be Ausztria, így az első negyed után 20-15 volt az állás ellenfelünknek.

A második negyed osztrák triplával indult, amire Váradi egy kilépős dobással reagált. (23-17)

Később Ausztria egyre jobban kezdett játszani, 31-19-nél Sztojan Ivkovics időt kért.

A magyar csapat megállt támadójátékban, öt perccel a második negyed vége előtt továbbra is 19 ponton álltunk, míg Ausztria újabb kosarakat szerzett.

Később közelebb zárkózott az Ivkovics-csapat, Vojvoda kosarával 12 pont volt még mindig a hátrány. (35-23)

1 perccel a negyed vége előtt 7 pontra zárkóztunk, miután Benke újabb kosarat dobott kintről. (35-28)

A negyed vége az osztrákoké volt, a második negyed végén 9 pont volt a hátrányunk. (39-30)

A harmadik negyed is osztrák kosárral indult, Ogusipe triplájával 42-30.

7:42-vel a harmadik negyed vége előtt 11 pont volt a különbség, 47-36 volt az állás.

A magyar csapat küzdött Vojvoda triplájával úgy tűnt, közelebb jön Sztojan Ivkovics csapata. (49-42)

Öt perccel a harmadik negyed vége előtt állandósulni látszott a különbség a két csapat között. (54-47)

Ferencz Csaba triplájával 6 pontra zárkózott a magyar csapat 3,5 perccel a negyed vége előtt. (56-50)

Az utolsó támadás a magyar csapaté volt, de nem tudtunk kosarat dobni a támadásból, azonban a magyar csapat így is megnyerte ezt a negyedet. (59-54)

A negyedik negyedben ismét közelebb kerültünk ellenfelünkhöz, Perl kosara után 2 pontra jöttünk fel, de egy 5-0-s szakasz után újra hét pont volt a különbség. (66-59)

A magyar csapat igyekezett felzárkózni, de úgy tűnt a sok technikai hiba megbosszulja magát. 3:12-vel a mérkőzés vége előtt 71-66 volt az állás.

A következő percekben Vojvoda kosarával, majd Ferencz Csaba ziccerével egyenlítettünk.

1:09-cel a vége előtt döntetlen volt az állás. (73-73)

A végén még egy kosár esett mindkét oldalon így következett a hosszabbítás. (75-75)

A hosszabbítás az osztrákok kosarával indult, majd a remeklő Vojvoda Dávid két büntetőjével egyenlítettünk. (77-77)

2:18-al a vége előtt Váradi triplájával végre vezettünk. (77-80)

1:54-el a vége előtt Klepeisz kintről szerzett kosarat. (81-80)

Tizenegy másodperccel a vége előtt Benke triplájával megnyertük a mérkőzést, így a magyar válogatott kijutott a 2022-es Európa-bajnokságra.

A végeredmény Ausztria-Magyarország 81-83

Az 2022-es Európa-bajnokságot négy országban, Németországban, Georgiában, Olaszországban, és Csehországban rendezik majd meg.

Borítókép: Facebook.com/ Magyar Kosárlabda Szövetség