4/4, egyre biztosabb a magyar kosárlabda-válogatott kijutása

Szenzációs második félidő, továbbra is száz százalékos a magyar kosárlabda válogatott!

Miután hazai pályán két magabiztos győzelmet aratott előbb Nagy-Britannia ellen (96-77), majd Luxemburg ellen (89-64), következett a Vojvoda-parádé Macedóniában (76-66), így három győzelemmel várhatta a negyedik játéknapot a magyar férfi kosárlabda válogatott a 2017-es Európa-bajnokság selejtezősorozatának „G” csoportjában.

A Stojan Ivkovic-vezette csapat ezúttal a 2012-es olimpia egyik helyszínén, a négy éve a kézilabdatornának otthont adó Copper Boxban vendégeskedett, az ellenfél Nagy-Britannia volt. A találkozó a britek számára életbe vágó volt, így ennek megfelelően ők kezdtek jobban és az első játékrészben 44-38-as előnyre tettek szert. Ám ami ezután történt, az a Macedónia ellen látott forgatókönyv szerint zajlott, a mieink folyamatosan átvették az irányítást és a harmadik negyedben megfordították, a záró periódusban pedig bebiztosították győzelmüket.

A végeredmény 88-80 lett, pontszerzést tekintve ezúttal is Hanga Ádám, Vojvoda Dávid és Ferencz Csaba emelkedtek ki, mindhárom kulcsemberünk 18-18 pontot tett bele a közösbe. A mezőny legjobbja Hanga volt, aki mind lepattanózásban, mind gólpasszok tekintetében a mezőny legeredményesebbje volt kilenc, illetve nyolc egységgel!

Ezzel a győzelemmel a magyar csapatnak a pótselejtezős részvétele gyakorlatilag biztosnak tekinthető, az egyenes ági kijutást jelentő csoportelsőséghez elég egyet megnyerni hátralévő két mérkőzéséből. Magyarország férfi kosárlabda válogatottja legutóbb 1999-ben járt Európa-bajnokságon, akkor a Dávid Kornél nevével fémjelzett csapat a 14. helyen végzett.

Kosárlabda, EB-selejtező 2017, „G” csoport, 4. forduló
Nagy-Britannia-Magyarország 80-88 (22-18, 22-20, 17-27, 19-23)
London, Copper Box
Legjobb dobók:  Olaseni 17 pont, Clark 12, Gordon 11, ill. Hanga, Vojvoda, Ferencz 18-18