Szombathelyen egyenlített a Fehérvár a kosárdöntőben

A férfi kosárlabda NB I döntőjének második felvonásán is idegenbeli győzelem született, ezúttal az Alba Fehérvár diadalmaskodott a Falco KC Szombathely otthonában.

Döntő, 2. mérkőzés: Falco KC Szombathely - Alba Fehérvár-Puebla+ 65-75 (18-21, 17-14, 14-14, 16-26)

Legjobb dobók: Govens 16, Zigeranovic 14, illetve Taylor 16, Edwards 12

A három győzelemig tartó párharc állása: 1-1

A négyszeres bajnok Alba - amely legutóbb 2013-ban ünnepelhetett - a döntő szerdai nyitányán meglepetésre elvesztette pályaelőnyét. Az eddig csak 2008-ban aranyérmes Falco óriási csatában 77-76-ra nyert, és annak tudatában készülhetett a folytatásra, hogy ebben az idényben mind a 21 hazai mérkőzésén győztesen hagyta el a pályát.

Tíz NBA-játékos a magyar kosárválogatott csoportjában " KOSÁRLABDA › Férfi válogatott

Hat NBA-ben szereplő játékos vállalta a részvételt a horvátoknál a szeptemberi férfi kosárlabda Európa-bajnokságon, amelynek kolozsvári csoportjában szerepelnek a magyarok is.

Az alapszakaszgyőztes Fehérvár a mérkőzés folyamán többször is meglépett, a hazaiak azonban rendre felzárkóztak. Két és fél perccel a végső dudaszó előtt mindössze egy ponttal vezetett a Fehérvár, a végjátékban azonban egyértelműen riválisa fölé kerekedett.

Az egyik csapat harmadik sikeréig tartó finálé harmadik meccsét kedden játsszák Székesfehérváron.