Kosárlabda: veretlen maradt a Szolnoki Olaj az NB I-ben

A címvédő Szolnok legyőzte a vendég Kaposvárt a felsőház szerdai játéknapján, így továbbra is őrzi hazai veretlenségét a férfi kosárlabda NB I középszakaszában.

A március elején zárult alapszakaszt a regionális Adria Ligában töltő Tisza-partiak 2/1-es, míg a Kaposvár 1/2-es győzelmi mérleggel kezdte a középszakaszt, és a házigazdák nagyon küzdelmes első félidőt vívtak ellenfelükkel.

Az Olajban főként a lett Ernests Kalve és a montenegrói Sead Sehovic vitte a prímet, és a túloldalon is két légiós, az amerikai Christopher Dunn és Kyle Swanston jeleskedett. A félidőben 47-44 volt az állás.

Térfélcsere után 56-61-nél "robbantott" Nenad Asteric csapata, és egy 12-0-s rohammal visszaszerezte a vezetést. Mivel a somogyiak a harmadik negyedben is csak 22 pontot szereztek, az utolsó játékrész 73-66-ról indult.

A 33. percben már tíz ponttal elhúzott a Szolnok, és innen pedig már nem volt visszaút a Kaposvár számára.