A Körmend megállította a címvédőt

Hazai pályán 13 ponttal győzött a csapat.

A Körmend hazai pályán 13 ponttal legyőzte az éllovas és címvédő Falcót a férfi kosárlabda NB I szombati rangadóján.

A régóta nagy szerepet játszó vasi rangadón így fogadta a körmendi csapat a Falcót:

A mai koreo.

135 Likes, 0 Comments - Egis Körmend Hivatalos (@egis_kormend_hivatalos) on Instagram: "A mai koreo."

A szombathelyi csapat tíz győzelem után először kapott ki a mostani bajnokságban, összességében pedig 23 mérkőzésen maradt veretlen szombatig az élvonalban. Ezt megelőzően legutóbb áprilisban szenvedett vereséget, akkor is Körmenden.

Ferencz Csaba, a körmendiek csapatkapitánya ismét együtt ünnepelhetett a Körmend szurkolóival:

Eredmény:

Egis Körmend - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 83-70 (27-22, 23-24, 19-8, 14-16)

A vasi rangadó a nagyszünetig viszonylag szorosan alakult, a harmadik negyedben azonban a hazaiak remekül védekeztek és négypontos előnyüket 15-re növelték. Az utolsó szakaszban megint kiegyenlített volt a küzdelem.