Szoros meccsen kapott ki a Körmend

A Vas megyei csapat még nem jutott tovább

A Körmend hazai pályán 86-80-ra kikapott a dán Bakken Bears csapatától a férfi kosárlabda Európa Kupa csoportkörének negyedik fordulójában, szerdán.

Váratlan vereségük miatt a vasiak még nem biztosították továbbjutásukat a csoportkör második szakaszába.

Eredmény, 4. forduló, H csoport:
Egis Körmend-Bakken Bears (dán) 80-86 (25-21, 16-20, 19-19, 20-26)

A H csoportot százszázalékos mérleggel vezető Körmendhez a 2/1-es mutatóval rendelkező Bakken Bears látogatott, amely az októberi nyitányon odahaza 87-81-re kikapott a magyar csapattól. Szerdán álmosan kezdtek a vasiak (1-9), de a harmadik perctől Durázi Krisztofer vezérletével remek sorozatot produkáltak, előbb fordítottak, majd kilenc ponttal elléptek a dánoktól, akik az első negyedben több triplát dobtak, mint duplát.

A második és a harmadik negyed szinte ugyanolyan hullámzóan alakult: előbb fordítottak a vendégek, majd a Körmend visszavette a vezetést, a szünetben pedig döntetlen volt az állás. A negyedik felvonás negyedik percében, 70-69-nél vezettek utoljára a vasiak, ezt követően a dán csapat pontosabban célzott, és meglepetésre győzni tudott vendégként.
A körmendiek közül Frank Rahim Turner 18, Durázi Krisztofer 17, Justin Edwards pedig 16 pontig jutott.

A csoport állása:

1. Bakken Bears 7 pont (340-320), 2. Egis Körmend 7 (322-302), 3. Legia Warszawa (lengyel) 5 pont (334-325), 4. Kataja (finn) 5 (312-361)

A négyes csoportok első két helyezettje jut a 16 csapatot felvonultató második szakaszba, ahol négy kvartettbe sorolják majd be a résztvevőket.

Fotó: Facebook.com/Egis Körmend hivatalos